Kultuur

Kumusse saab sünnipäeva puhul odavamalt

Nelja tegevusaasta jooksul on Kumu kunstimuuseumi külastanud kokku 650 000 inimest. Kumu direktor Anu Liivak: „Meil on põhjust rahul olla. Stabiilsena püsinud külastajate arv on märk sellest, et Kumul on välja kujunenud  kohalik publik ning muuseum pakub jätkuvalt huvi ka turistidele. Töötame ka edaspidi selle nimel, et pakkuda vaatamisväärset erinevatele sihtrühmadele.”

 2006. aastal avatud Kumu on kaasaegne multifunktsionaalne kunstimuuseum, kus lisaks aktiivsele näitusetegevusele tegutseb multifunktsionaalne auditoorium ja kunstiõppe programme koordineeriv hariduskeskus.

Kumu püsiekspositsioon annab ülevaate Eesti kunstist alates 18. sajandi algusest ning vahetuvate näituste programm esitleb Eesti ja rahvusvahelist kunsti eri ajaperioodidest. 2008. aastal pälvis Kumu parima Euroopa muuseumi tiitli.

Sünnipäevaks ilmub uuendatud kordustrükina populaarne Kumu raamat, mis annab ülevaate muuseumi tegevuse eri tahkudest.

Kumu sünnipäeval on külastajad oodatud osa saama hasartsest ja harivast „popp-peatuste” programmist, mis toimub näitustel „HARRO! Soome popkunsti klassik”, „POPkunst Forever!” ja püsinäituse „Rasked valikud” popisaalis kahel korral, algusega kell 13.00 ja 15.00  paralleelselt nii eesti kui ka vene keeles. Samal ajal töötab hariduskeskuse ruumides popiteemaline avatud ateljee ning vaid üheks päevaks avatakse Kumu fuajees installatsioon „Lilled Kumule”. Kumu auditooriumis linastub kell 18.00 Kumu Dokumentaali raames neli filmi, sissepääs tasuta.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video