Kultuur

Rahvusooper Estonia: ooperi otseülekanne andis hea võimaluse rahvale oma tööd tutvustada

Publik uuris Rahvusooper Estonia avalike suhete juhilt Ülla Veergilt, kus ja kuidas tekkis idee lavastus sel moel inimesteni tuua. “Idee sündis hooaja algul, kui koos meie hea partneri Eesti Rahvusringhäälinguga arutasime, mida huvitavat üheskoos saaksime ette võtta. Et ETV-l on kaks paralleelset kanalit, siis sündiski mõte mõni teatritegu üheaegselt kahel kanalil rahva ette tuua. Ja just nii, et etendus ühel kanalil ja sellega seotud lavatagune elu teisel kanalil. Võid vaadata üht või siis teist või hoopis klõpsida puldiga kahe kanali vahet. Idee tundus nii vahva, et see lükati käima ja teostati erakordselt lühikese aja jooksul.”

Kuidas suhtusid ideesse aga lauljad-näitlejad? Kas intervjuude andmine vahetult enne lavale astumist neid ei seganud? “Kui algul mõni ehk oligi skeptiline, siis töö käigus kadus see täielikult. Solistidele ju meeldib esineda, olgu laval või teles. Nad tegid täie innuga kaasa ja nautisid kogu protsessi. See andis suurepärase võimaluse kogu Eestimaa rahvale teatril oma tööd tutvustada,” rääkis Veerg.

Et tegu on äärmiselt keerulise ettevõtmisega, siis päris lähitulevikus midagi sellist kordama ei asuta. “Aga põnevaid mõtteid jätkub ja ERR-ga koostöös kindlasti jõuab publikuni palju huvitavat.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video