Maailm

Honduras katkestas diplomaatilised suhted Taiwaniga

„Hondurase Vabariigi valitsus tunnustab ainult ühe Hiina eksisteerimist maailmas ja seda, et Hiina Rahvavabariigi valitsus esindab Hiinat kui tervikut,“ sõnas Hondurase välisministeerium laupäevases avalduses.

„Taiwan on võõrandamatu osa Hiina territooriumist ja alates tänasest on Hondurase valitsus teavitanud Taiwani diplomaatiliste suhete katkemisest.“ lisati.

CNNi teatel näeb Hiina Taiwani osana oma territooriumist ning keeldub jätkamast diplomaatilisi suhteid ühegi riigiga, mis Taiwani iseseisvust tunnustab.

Viimase 40 aasta jooksul on Hiina püüdnud saare demokraatiat isoleerida, vähendades Taiwani majanduslikku tuge pakkuvaid diplomaatilisi liitlasi.

Taiwani tunnustab nüüd vaid 13 riiki.

Pühapäeval avaldatud videos sõnas Taiwani president Tsai Ing-wen, et Hondurase otsus on „väga kahetsusväärne“.

„Kõikasurumine ja ähvardused ei muuda fakti, et Hiina Vabariik (Taiwan) ja Hiina Rahvavabariik ei ole teineteisele allutatud,“ ütles Tsai.

Ka Hiina kinnitas seda sammu, öeldes, et allkirjastas pühapäeval Hondurasega „Ühiskommünikee diplomaatiliste suhete loomise kohta“.

„Mõlemad (Hiina ja Hondurase) valitsused on otsustanud teineteist tunnustada ja luua diplomaatilised suhted suursaadikute tasandil, mis jõustuvad alates käesoleva kommünikee allkirjastamise kuupäevast.“ seisis Hiina välisministeeriumi avalduses.

„Maailmas on vaid üks Hiina ja Hiina Rahvavabariigi valitsus on ainus legitiimne valitsus, mis kogu Hiinat esindab. Taiwan on Hiina territooriumi võõrandamatu osa,“ teatas ministeerium.


Kommenteeri

Loe kommentaare (53)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video