Maailm

Neli kiiret küsimust ja vastust Ukraina sõja, Hiina ja NATO teemal

Küsimustele vastavad Briti sõjanduseksperdid ja sõjakorrespondendid.

Mis peab juhtuma, et Lääs sekkuks sõjaliselt?

Lääs on andnud täiesti üheselt mõistetava vastuse: sõjaliselt sekkutakse ainult siis, kui Venemaa ründab mõnd NATO riiki. Sama põhimõtte tõttu keeldub lääs kehtestamast ka lennukeelutsooni Ukraina kohal. Kui lennukeelutsoon tuleks, peaks seal lendama NATO lennukid. Kindlasti tekiks vajadus alla lasta mõni Ukraina kohale tikkuv Vene lennuk, mida Venemaa saaks tõlgendada NATO rünnakuna Venemaa vastu ja alustada vastulöögiga NATO pinnale.

Hiina autokraatlik juht Xi Jingping on kohtunud Putiniga enam kui 40 korda, nad on sõlmitud süvitsimineva koostööleppe ja Hiinale meeldib, et Putinil poleks selle vastu midagi, kui Hiina Taiwanile käpa peale paneb. Ainult et… see, kuidas Ukraina sõda detailideni kajastatakse ja mis mulje see jätab Läänes, võib panna Hiina kahtlema selles, kas on ikka hea mõte jääda Putini vankumatuks toetajaks. Nii et Hiinast võib saada Ukraina kasuks kõneleja, kuid siiani sellest märke pole.

Kas NATOl on plaan juhuks, kui Venemaa ründab uuesti mõnd Ukraina tuumajaama?

Ei, sest NATO ei saa suurt midagi teha. Kas see on rünnak mõne NATO riigi vastu? Juriidiliselt ei ole, isegi kui kiirituspilv jõuab mõne NATO riigini. Ainus lohutus on, et loogiliselt võttes ei tohiks olla ka Venemaa huvides paisata hiiglaslik tuumasaaste õhku omaenda piiri lähedal.

Mis saab, kui Kiiev ümber piiratakse? Kas elanikele suudetakse süüa toimetada?

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video