Maailm

OTSEBLOGI | Bahmut seisab. Ukraina Relvajõudude esindaja: Vägede massilist lahkumist ei toimu

Ukraina Relvajõudude teatel on Venemaa oma rünnakutel keskendunud Kupjanski, Lõmani ja Bahmuti piirkondadele. Eilse päeva jooksul tõrjusid ukrainlased seal rohkem kui 130 rünnakut.

Bahmuti rindel on olukord endiselt keeruline ja venelased üritavad linna sisse piirata. Eriti arvukalt pidid ukrainlased rünnakuid tõrjuma Fedorivka, Vasjukivka, Zaliznjanske, Orikhovo-Vasylivka, Dubovo-Vasylivka asulates.

Hersoni piirkonnas on vastane kaitses ja püüab parandada taktikalist positsiooni, et jätkata pealetungi. Sissetungijad tulistasid suurtükiväega enam kui 40x asula ümbrust. Nende hulgas on Kamjanske (Zaporizhžia oblast), Berõslav, Dniprovske (Hersoni oblast) ja Hersoni linn, samuti Ochakiv (Mõkolaivi oblast). Rünnakutes on hukkunud ja haavatud tsiviilisikuid.

Nova Kakhovka linnas (Hersoni oblast) kasutavad venelased tsiviilisikuid inimkilbina. Eelkõige selleks, et tulistada alla ukrainlaste sõjalistele sihtmärkidele mõeldud hävitusvahendeid, paigutavad okupatsiooniväed oma õhutõrjesüsteemid linna elamurajoonide vahele.

Ukraina Relvajõudude sõnul on Vene armee kaotamas kontrolli nn kasakapataljonide üle lahinguväljal. Eelkõige on Vuhledari lähistel tegutseva vaenlase kasakapataljoni „Stepp/Tiiger“ juhtkond äärmiselt rahulolematu vene relvajõudude juhtkonnaga. Pataljon jätab väidetavalt hooletusse suhtlemise teiste Vene armee üksustega.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video