Maailm

OTSEBLOGI | FT: Venemaa palub Hiinalt sõjavarustust, USA valmistub liitlasi sellest hoiatama

Ukraina relvajõudude teatel jätkatakse edukat vastupanu ning vaenlane on tagasi surutud mitmel rindel. Viimase kolme päeva jooksul on märgatud piiri poole tagasi liikumas väikseid Vene desertööride gruppe, Ukraina väed teatavad vastase täielikust demoraliseeritusest ja üha halvenevast psühholoogilisest seisundist. Sellest tulenevalt olevat venelastel probleeme armee mehitamisega.

Kuid Vene väed ei ole Ukraina linnu raketitulest säästnud. Plahvatusi oli kosta Kiievis, Harkovis, Hersonis, Mariupolis. Raketitabamuse lööklainest sai viga ka klooster Donetski oblastis, kus varjus üle 500 inimese.

Vene väed püüavad end pealinna külje alla pressida, suurtükkidele tuleviku tarbeks laskepositsiooni luua. Kiievisse on jäänud kaks miljonit inimest, kellele võimud on valmis pannud kahenädalase toidutagavara. Seda juhuks, kui Venemaa linna täielikult ümber piirab ja oma rünnakuid hoogustab.

Pühapäeva hommikul pommitas Venemaa rakettidega Javorivis asuvat sõjaväebaasi, kus asub Rahvusvaheline Rahuvalvekeskus. Baas asub vaid paarikümne kilomeetri kaugusel Poola piirist. Spkuleeritakse, et läbi baasi oleksid pidanud toimuma lääne kaitserelvastuse tarned Ukrainale. Rünnakus hukkus üle 30 inimese, haiglas on üle saja.

Õhtul teatati ka uuest Melitopoli linnapeast, kelle panid ametisse Vene väed. Senine linnapea Ivan Fedorov peeti kinni reedel, president Zelinskõi sõnul on teda piinatud ning Zelinskõi on kutsunud üles maailma riigipäid survestama Venemaad, et Fedorov vabastataks.

Laupäeval teatas Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov, et Vene väed võivad võtta sihikule lääneriikide relvatarne Ukrainale.

Blogi avamine võib aega võtta.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video