Maailm

OTSEBLOGI | Mariupoli humanitaarkoridor jäi Ukraina väitel tule alla. Zelenskõi: laps hukkus ümberpiiratud linnas veepuuduse tõttu

Viimaste teadete järgi on siiski Sumõst ja Irpinist suudetud inimesi evakueerida, Mariupolis aga relvarahu ei pea. President Zelenskõi teatel suri linnas laps veepuuduse tõttu. Ta lisas, et selline juhtum leiab aset esimest korda pärast teist maailmasõda.

Viimaseid päevi jääb toonitama tsiviilmajade ning piirkondade pommitamine ja tsiviilisikute hukkumine Ukrainas. Ööl vastu teisipäeva tabasid õhurünnakud Sumõ linna, on nii hukkunuid kui haavatuid.

Ajutine relvarahu pidanuks kehtima mitmes linnas, seal hulgas Mariupolis, kus juba päevi ei ole linnas vett, elektrit, toasooja ega toitu ja ravimeid. Linn on olnud aga nõnda tugeva pommitamise all, et linnapea sõnul polnud võimalik isegi surnuid ära viia.

Esmaspäeval teatas Venemaa uuest humanitaarkoridoride loomisest, ent okupantide väidetav evakueerimistee on planeeritud suunaga Venemaale ja Valgevenesse, pühapäevane evakueerimistee oli Punase Risti kinnitusel mineeritud. Teisipäevaks lepiti kokku uues humanitaarkoridoride loomises, ent liigset optimismi ei tasu hellitada sellegi osas.

Kaart olukorrast Ukrainas (Mart Nigola):

7. märtsil toimus Ukraina ja Vene Föderatsiooni kolmas katse rahukõnelusteks. Seegi kord ei andnud kõnelused märkimisväärseid tulemusi. Venelased süüdistasid humanitaarkoridoride ebaõnnestumises Ukrainat. Samuti on korduvalt kinnitatud, et sõda lõppeb vaid juhul, kui Ukraina Venemaa seatud tingimustel alla annab.

Jälgi otseblogi. Blogi avamine võib võtta veidi aega.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video