Maailm

Putin Lukašenkale: oleme teinud läbirääkimistes Ukrainaga edusamme

Seda, milles edusammud seisnevad, Putin ei täpsustanud. “Kindlasti teavitan teid olukorrast Ukrainas ja eelkõige läbirääkimistest, mis toimuvad praegu peaaegu iga päev,” rääkis Putin RIANovosti teatel. “On teatud positiivseid arenguid, nagu mulle rääkisid meiepoolsed läbirääkijad,” sõnas president.

Teatavasti on Ukraina ja Venemaa delegatsioonid kohtunud tänaseks Valgevene-Ukraina piiril kolmel korral. Venemaa lubas mitmel korral tagada relvarahu humanitaarkoridorides inimeste evakueerimiseks, paraku pole need lubadused seni pidanud.

Neljapäeval kohtusid ka Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba ja Venemaa välisminister Sergei Lavrov Türgis, seegi kohtumine ei toonud tulemusi.

Ukraina president Zelenskõi on viimase nädala jooksul korduvalt pöördunud läbi eri kanalite avalikult president Vladimir Putini poole, öeldes, et kaks juhti võiks arutada asju omavahel ja näost näkku.

Kohtumisel Lukašenkaga tänas Putin Valgevene presidenti Tšornobõli tuumaelektrijaama elektriga varustamise eest, mille varustamisprobleemid said Putini väitel alguse Ukraina relvajõudude tegevusest.

Putin rääkis kohtumisel ka lääneriikide kehtestatud sanktsioonidest Venemaale ja Valgevenele, mil pole tema hinnangul riikidele suurt mõju, sest ka Nõukogude Liidu ajal sai sanktsioonide kiuste toimitud.

“NSVL elas tõepoolest sanktsioonide all, arenes ja saavutas tohutut edu,” rääkis Putin reedel. “Isegi pärast 1990. aastat säilitati Venemaa vastu suunatud sanktsioonid ja siis mindi Nõukogude Liidust üle uuele ja kaasaegsele ajale.”

Lukašenka lisas: “Täna on sanktsioonid meie jaoks võimaluste aeg. Toona (nõukogude ajal – toim.) olime alati sanktsioonide all ja elasime ja arenesime normaalselt.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video