Maailm

Saksamaa soovitas Hiinal hakata kasutama läänes toodetud koroonavaktsiine

Hiina president Xi Jinping seisab riigis teatavasti silmitsi enneolematu vastuhakuga ning tuhanded inimesed avaldavad üle Hiina meelt seal kehtivate karmide koroonapiirangute vastu. On teada, et mõned meeleavaldajad julgesid nõuda isegi Xi ja kommunistliku partei tagasiastumist.

Saksa valitsuse pressesindaja Steffen Hebestreit ütles esmaspäeval, et Berliin tunneb muret, et Peking on otsustanud kasutada meeleavalduste maha surumiseks vägivalda. Ent lisaks tegi ta ettepaneku, et Hiina peaks pandeemia kontrolli alla saamiseks võtma kasutusele Lääne ettevõtete BioNTech/Pfizer ja Moderna toodetud mRNA vaktsiinid.

„Pärast kolme pandeemia-aastat võib öelda, et Euroopas ja Saksamaal on mRNA vaktsiinid osutunud väga tõhusaks,“ ütles Hebestreit ja lisas, et Saksamaa kantsler Olaf Scholz selgitas seda oma hiljutisel Hiina-visiidil ka Hiina riigijuhile Xi Jinpingile ja peaministrile Li Keqiangile.

Hiina loodab pandeemia ohjeldamisel jätkuvalt enda toodetud vaktsiinidele ning rangetest meetmetest hoolimata teatati riigis täna 40 052 uuest COVID-i juhtumist.


Kommenteeri

Loe kommentaare (4)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video