Maailm

Ukraina julgeolekuteenistus vahistas riigiettevõtte Antonov juhid, kelle tegevus viis maailma suurima lennuki hävimiseni

SBU teatas, et uurijad on kogunud tõendeid Antonovi endise peadirektori, tema asetäitja ja lennuohutuse osakonna juhataja vastu, vahendab UNIAN.

Uurimise käigus on kindlaks tehtud, et 2022. aasta jaanuaris ja veebruaris keelasid Antonovi juhid Ukraina sõjaväelastel rajada ettevõtte lennuväljale Hostomelis kaitserajatisi ja kindlustusi. Kahtlustatavad andsid korralduse blokeerida Ukraina rahvuskaartlaste ligipääs objekti territooriumile.

Selle alusel esitati kolmele isikule kahtlustus Ukraina relvajõudude ja teiste sõjaliste formeeringute seadusliku tegevuse takistamises, mis viis inimeste hukkumise või muude raskete tagajärgedeni.

SBU teatas, et kaks kahtlusalust võeti vahi alla. Kolmas, endine Antonovi peadirektori asetäitja, varjab end õigusemõistmise eest ja on kuulutatud tagaotsitavaks. Kahtlusaluseid ähvardab kuni 15-aastane vanglakaristus.

Väljaanne Tsenzor.net teatas, et kriminaalasi algatati juba mullu aprillis. Kahtlusalused on Antonovi endine peadirektori nõunik Serhi Bõtškov, Antonovi lennutranspordi ohutuse juht Netessov ja ettevõtte direktor Mõhhailo Hartšenko.

„Riigiettevõtte Antonov ametiisikud takistasid Ukraina relvajõudude ja teiste sõjaliste formeeringute seaduslikku tegevust, mis oli osa strateegilise objekti kaitse ettevalmistustest. See tegevus viis lennuvälja hõivamise, riikliku eriolukordade teenistuse päästjate hukkumise ja haavata saamise ning ettevõtte vara ja lennukite, sealhulgas An-225 Mrija kahjustada saamise ja hävimiseni,“ teatas Tsenzor.

An-225 Mrija hävis Vene õhurünnakus Hostomeli lennuväljale eelmise aasta veebruari lõpus. Lennuki komandör Dmõtro Antonov ütles kevadel, et kuu enne sõja algust tehti ettepanek evakueerida lennuk Saksamaale Leipzigisse, aga Antonovi juhtkond oli selle vastu.


Kommenteeri

Loe kommentaare (89)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video