Maailm

Välisministeeriumi asekantsler kohtumisel Hiina suursaadikuga: ärge õigustage Venemaa kuritegelikku tegevust

Kohtumisel mõistis asekantsler Rein Tammsaar otsustavalt hukka Venemaa laiaulatusliku sõjalise rünnaku Ukraina vastu. Viidates Hiina-Venemaa kahepoolsele ühisavaldusele ning ÜRO Peaassamblee hiljutisele hääletusele Ukraina küsimuses, kutsus asekantsler Tammsaar Hiinat kui ÜRO Julgeolekunõukogu alalist liiget laskma lahti Venemaa kuritegelikku tegevust õigustavast seisukohast ning toetama Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust nii kahepoolselt kui ka ÜRO Julgeolekunõukogus.

“Venemaa sõjategevus, sealhulgas linnade ja külade lauspommitamine on sõjakuritegu Ukraina riigi ja rahva vastu. Selline Venemaa tegevus ei ole absoluutselt vastuvõetav, see rikub kõiki Venemaa poolt endale võetud rahvusvahelisi kohustusi ja ÜRO põhikirja ning sooritatud kuritegudele peab hinnangu andma Rahvusvaheline Kriminaalkohus,” rõhutas Tammsaar.

Tammsaar lisas, et rahvusvaheline üldsus saatis tugeva sõnumi kui ÜRO Peaassamblee 141 liiget mõistis ühemõtteliselt hukka Venemaa agressiooni Ukraina vastu. Asekantsler kutsus Hiinat üles ühinema rahvusvahelise hukkamõistuga ning mõjutama Venemaad lõpetama sõda ja Ukraina rahva hävitamist. Tuues Ukrainas sõja alustamise ettekäändeks genotsiidi, on järjest tõenäolisem, et Venemaa on seda Ukrainas juba ise ellu viimas.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video