Maailm

Vene võimud saatsid üheksaks aastaks vangi mõistetud USA korvpallitähe karistuskolooniasse

„Praegu ei ole meil teavet ei tema praeguse asukoha ega selle kohta, kuhu ta viiakse,“ vahendas New York Times kaitsjate sõnu.

Mitu kuud eeluurimisvanglas viibinud Grineri kohtuprotsess algas 1. juulil. Griner tunnistas end süüdi, ent enda sõnul ei rikkunud ta seadust tahtlikult ja kasutas ainet vigastustest tingitud valu vähendamiseks. USA välisministeerium on teatanud, et kahekordset olümpiavõitjat hoitakse Venemaal vangistuses „valedel alustel“ ehk tõenäoliselt kui poliitvangi.

32-aastasele Grinerile määrati augustis üheksa-aastane vanglakaristus narkootikumide omamise eest. Kohus leidis, et Griner tõi Venemaale tahtlikult kanepiõli sisaldavaid e-sigareti kapsleid.

Ameeriklanna advokaadid apelleerisid otsuse, paludes kergemat karistust. Grineri esindajate sõnul oli kohtuotsus ebaaus ning ei olnud proportsioonis Venemaa seadustega. Moskva lähistel toimunud apellatsiooniistungil otsustasid Venemaa võimud oktoobri lõpus, et üheksa-aastane vanglakaristus jääb jõusse. Ainsa muudatusena otsustati, et karistus hakkab tagantjärele kehtima alates 17. veebruarist, mil Griner Moskva lennujaamas vahi alla võeti.


Kommenteeri

Loe kommentaare (1)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video