Maailm

Venemaa asevälisminister: Venemaa võib võtta sihtmärgiks Ukrainat relvadega varustavad konvoid läänest

Sergei Rjabkov nimetas ühtlasi ka välisriikide relvatarneid Ukrainale “mõtlematuks” – täpsemalt tuletas ta avalikkusele meelde tagajärgi, mis võivad tekkida, kui Kiievile antakse “mõtlematult üle selliseid relvi nagu kaasaskantavad õhutõrjesüsteemid ja tankitõrjeraketid”.

“Just USA on see, mis tekitab rahvusvahelistel platvormidel kõige rohkem pingeid. Ma ei räägi isegi sellest, mida nad teevad materiaalselt, toetades Kiievi kuritegelikku režiimi,” asetas Rjabkov süü siinkohal suuresti Ameerika Ühendriikide õlgadele. Tema sõnutsi on USA välispoliitikas domineerimas Ukraina küsimuses eskalatsiooni otsiv komponent.

Rjabkov märkis, et venelased on hoiatanud Ukrainat abistavaid riike sel teemal varemgi.

“Me oleme hoiatanud Ameerika Ühendriike, et nende korraldatud Ukraina täispumpamine mitmest riigist pärit relvadega ei ole mitte ainult ohtlik samm, vaid tegevus, mis muudab vastavad konvoid legitiimseteks sihtmärkideks,” märkis ta.

Ukrainale on nõustunud tarnima relvi Saksamaa, Eesti, Läti, Leedu, Rootsi, Prantsusmaa, Holland, Belgia, Tšehhi, Soome, Rumeenia, Portugal, USA, Kanada, Taani, Norra, Horvaatia ja Sloveenia. Itaalia on märkinud, et nad kavatsevad Ukrainale tarnida militaarvarustust, kuid pole täpsustanud, mida.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video