Maailm

Zelenskõi: kui meid enam ei ole, siis järgmised on Eesti, Läti ja Leedu

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kutsus neljapäeval läänt üles suurendama Ukrainale antavat sõjalist abi, öeldes, et vastasel korral ähvardab Venemaa varsti ka ülejäänud Euroopat.

“Kui te ei plaani Ukraina taevast sulgeda, siis andke mulle lennukid,” ütles Zelenskõi pressikonverentsil. “Kui meid enam ei ole, siis jumal hoidku, järgmiseks on Läti, Leedu, Eesti,” ütles ta ja lisas: “Uskuge mind.”

Ta kutsus üles otsekõnelustele Venemaa liidri Vladimir Putiniga, öeldes, et see paistab olevat ainus viis selle sõja lõpetamiseks.

“Me ei ründa Venemaad ega plaani teda rünnata. Mida te meist tahate? Lahkuge meie maalt,” ütles ta Putini poole pöördudes.

“Istuge minuga maha. Lihtsalt mitte 30 meetri kaugusel nagu (Prantsuse presidendi –

M.T) Macroniga,” lisas Ukraina president. “Ma olen naaber, ma ei hammusta. Ma olen tavaline mees, istuge minuga maha, rääkige, mida te kardate?” pöördus Zelenskõi Vladimir Putini pole.

Venemaa kinnitab siiani, et pommitab vaid sõjalisi objekte. Ent tõendid näitavad kõike muud. Venemaa halastamatus sõjas on hukkunud juba sadu, Ukraina andmetel isegi tuhandeid tsiviilelanikke ning pommitatakse nii elumaju, haiglaid kui lasteasutusi.

Ukraina president palus seepärast NATO riikidelt taaskord ka Ukraina kohale lennukeelutsooni kehtestamist.

“Kui te ei saa praegu meie taevast sulgeda, siis andke mulle vähemalt tähtaeg, millal. Öelge, mitu inimest peaks plahvatustes surema, mitu kätt, jalga, pead on vaja, et teieni jõuda?” küsis ta lääneriikide liidritelt. “Öelge mulle kui palju ja ma lähen loendama, ootama seda hetke,” ütles Zelenskõi.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video