Majandus

Euroopa Liidu Nõukogu kehtestas Valgevenele täiendavad kaubanduspiirangud ja sanktsioonid veel 22 isiku suhtes

Uued piiravad meetmed hõlmavad kokku 702 üksikisiku ja 53 üksuse varade külmutamist ja keeldu teha vahendeid kättesaadavaks loetletud isikutele ja üksustele. Lisaks takistab loetletud isikute suhtes kohaldatav reisikeeld nende sisenemist Euroopa Liidu territooriumile või selle läbimist.

Lisaks kehtestas EL nõukogu täna Valgevenega seoses täiendavad piirangud tubakatoodete, mineraalsete kütuste, gaasiliste süsivesinike, kaaliumkloriid-, puit-, tsemendi-, raua- ja terasetoodete ning kummitoodete tootmiseks või valmistamiseks kasutatavate kaupade kaubandusele.

Täiendavad piirangud kehtestati ka kahesuguse kasutusega kaupade ning teatavate kõrgtehnoloogiliste kaupade ekspordile, mis võivad aidata kaasa Valgevene sõjalisele, tehnoloogilisele, kaitse- ja julgeolekualasele arengule.

Euroopa Liit keelas Valgevenest spetsiifiliste kaubakoodidega naftatooteid osta, ent mõned teised koodid, mis on keelatutega väga sarnased, jäid sanktsioonide alt välja

Näiteks kasutas mitu Venemaa rafineerimistehast 2710 asemel just nimelt koodi 2707, mis võimaldas neil tänu maksuerisustele teenida ligi kaks miljardit dollarit, enne kui see maksuauk kinni pandi.

„Piir diislikütuse, masuudi ja teiste segude vahel on õhuke. Selliste toodete kodeerimine käib alati deklaratsiooni esitaja äranägemise järgi, nii et kuritarvitamiseks ruumi jagub,” selgitas Vladimir Salnikov Venemaa makromajanduslike analüüside ja lühiajaliste ennustuste keskusest. „Teoreetiliselt on võimalik kaubelda masuudiga (kood 2710), mida veetakse hoopis aromaatsete õlide (kood 2707) sildi all,” ütles ta. Nüüd aga uute sanktsioonidega ei saaks ka koodierisusega õli vedada.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video