Majandus

Euroopa Nõukogu lükkas edasi MONEYVALi hindamisvisiidi

Rahapesu ja terrorismi rahastamise vastase võitlusega tegeleva ekspertkomitee hindamisvisiit oli algselt plaanitud toimuma 7. märtsist 18. märtsini 2022. Eesti taotles Venemaa agressioonist Ukrainas tingitud julgeolekuolukorra tõttu visiidi edasilükkamist.

„Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamine ning riskide maandamine on Eesti jaoks prioriteet. Oleme viimastel aastatel oluliselt tugevdanud analüüsivõimekust ning ka seadusandlust. Oleme hindamiseks valmis, ent julgeolekuolukorra tõttu taotlesime visiidi edasilükkamist. Euroopa Nõukogu toetas taotlust ning lükkas visiidi edasi hiliskevadesse,” ütles rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus.

Otsuse järgi toimub MONEYVALi hindamisvisiit Eestis 25. aprillist 6. maini.

Ekspertkomitee annab hinnangu Eesti rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise süsteemi tulemuslikkusele viimase viie aasta jooksul. Muuhulgas hinnatakse, kuidas Eesti seaduseid ja regulatsioone, sealhulgas rahvusvahelise standardiseadja Rahapesuvastase Töökonna (FATF) reegleid praktikas ellu rakendab ja milline on asutuste võimekus tõkestamisega tegeleda.


Kommenteeri

Loe kommentaare

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video