Majandus

Inbank teenis ajaloo suurima kasumi

„Neljandas kvartalis jätkasime edukalt partnerpõhisele müügile suunatud strateegiat ning ületasime taas oma senised müügirekordid. Tugev müügikasv näitab, et tarbijakindlus on jätkuvalt kasvulainel ning finantseerimise mahud on ületamas koroonapandeemia eelset taset,” kommenteeris Inbanki juhatuse esimees Priit Põldoja.

Inbank teenis 2021. aastal ajaloo suurima, 11 miljoni eurose kasumi, mis on ligi kaks korda enam kui aasta tagasi.

Kokkuvõttes võib 2021. aasta tulemustega vägagi rahule jääda, sõnas Põldoja. “Järjekordsel keerulisel aastal õnnestus Inbankil ärimahte enam kui poole võrra kasvatada. Panime jala tõeliselt maha Poola turul ning otsustasime laieneda Tšehhi turule. Jätkasime investeerimist nii tehnoloogiasse kui ka uutesse ettevõtmistesse. Parandasime kasumlikkust, tugevdasime kapitalibaasi ja suurendasime oma rahvusvahelise organisatsiooni 290 inimeseni viies riigis,” lisas ta.

  • Inbanki laenuportfell kasvas 2020. aastaga võrreldes 50% ja ulatus 605 miljoni euroni. Hoiuseportfell kasvas 58% ja ulatus aasta lõpu seisuga 618 miljoni euroni.
  • Neljanda kvartali müügimaht oli kokku 141 miljonit eurot. Eelmise aasta neljanda kvartaliga võrreldes kasvas see 58%. Kasvu vedas Poola äriüksus, mis kasvas aastatagusega võrreldes 119% ja panustas kogumüüki 67 miljonit eurot.
  • 2021. aasta müügimaht oli kokku 498 miljonit eurot. Eelmise aastaga võrreldes kasvas see 66%. Peamine müügikasv tuli järelmaksu valdkonnast, mille mahud olid ligi 359 miljonit eurot ehk 74% rohkem kui aasta varem. Turgudest kasvas oodatult kõige kiiremini Poola, mille müügimahud kasvasid 150% ehk 230 miljoni euroni.
  • Neljanda kvartali puhaskasum kasvas mullusega võrreldes 71% ehk 1,7 miljonilt eurolt 2,9 miljoni euroni. 2021. aasta puhaskasum oli 11 miljonit eurot, mis on 86% rohkem kui eelmisel aastal.
  • 2021. aasta lõpus oli Inbankil 804 000 aktiivset kliendilepingut ja enam kui 4600 aktiivset partnerit.


Kommenteeri

Loe kommentaare

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video