Majandus

Nimekiri aina täieneb. Suured Eesti edasimüüjad teatavad järjest Venemaa ja Valgevene toodete boikoteerimisest

Ettevõte keeldub kõigist uutest tellimustest ja otsib võimalusi osade imporditellimuste tühistamiseks.

“Mõistame Venemaa sõjalise agressiooni kategooriliselt hukka. Oleme veendunud, et olla eelkõige inimene, on ärihuvidest kõrgem, mistõttu oleme otsustanud partnerlussuhted Venemaa ja Valgevene kaubamärkidega määramata ajaks külmutada. Oluline on märkida, et meie partnerid aktsepteerivad meie otsust ja väljendavad oma vastuseisu sõjategevusele,” ütleb MV GROUPi tegevjuht Marijus Cilcius.

MV GROUP on üks suurimaid hulgimüüjaid Balti riikides, opereerides Leedus jaotusettevõtteid MV Eesti, MV Läti, MV Poola, aga ka MV GROUP Production, MV GROUP Logistics ja Mineraliniai vandenys Leedus.

Lõpetavad ka Kaup24 ja Hansapost

Mõistes hukka Venemaa sõjalise agressiooni Ukraina vastu, lõpetavad PHH Group’i müügiplatvormid ja e-poed, sealhulgas Kaup24 ning Hansapost Venemaal ja Valgevenes toodetud kaupade müügi.

“Kuigi Venemaa ja Valgevene kaupade osakaal moodustab alla 1% tootevalikust, on tegemist põhimõttelise otsusega. Toetame täielikult Ukrainat ja selle elanikke, kes kannatavad Venemaa sõjalise terrori all,” ütles PHH Group’i juht Dainius Liulys.

Lisaks kutsub ettevõtte üles eelistama Ukrainas valmistatud kaupu, mille päritolumaa kohta on PHH Group’i e-poodides selge ja silmatorkav märge.

PHH Group alustas täna koostööd Punase Ristiga, et toetada sõjapõgenikke, annetades 600 magamiskotti, 200 madratsit, 100 vaipa ja erinevaid hügieenitarbeid. PHH Group’i toetus ja koostöö Punase Ristiga jätkub.

“Tänases olukorras ei saa me kodanike ega organisatsioonina silmi kinni pigistada ja tegutsemata jätta. Lahvatanud sõjaolukord ei otsustata vaid Ukraina, aga kogu demokraatliku läänemaailma saatuse, mistõttu kutsume üles Ukrainat toetama ja abistama ka kõiki teisi ettevõtteid,” ütles Liulys.

Oma otsusest võtta valikust välja Venemaa ja Valgevene tooted on juba teada andnud pea kõik poeketid, mis Eestis tegutsevad. Loe suuremat ülevaadet siit. Peab arvestama, et otsused on värsked ning toodete lettidelt kõrvaldamise protsess ei ole nii lihtne. See võib võtta mitu päeva või mõnel puhul kuni olemasolev kaup on läbi müüdud.

Baltimaade juhtiv toidu- ja esmatarbekaupade hulgimüügi- ja logistikakontsern

Vastuseks Venemaa tegevusele Ukrainas, peatab logistikaettevõte Sanitex kaupade sisseostu Venemaalt ja Valgevenest. Samuti otsustas ettevõte lõpetada ka teiste edasimüüjate käest Venemaa ja Valgevene päritolu kaupade soetamine.

„Sanitex lõpetab Venemaa ja Valgevene päritolu kaupade müügi Eesti, Lätis ja Leedus. Usun, et tänases olukorras on eriti oluline, et kõik Eesti ettevõtjad oleksid ühiselt meelestatud ja solidaarsed,” ütles Sanitex OÜ juhatuse liige Eigo Siimu.

Sanitex on juba lõpetanud Venemaa ja Valgevene päritolu kaupade ostmise nii tootjatelt kui tarnijatelt. Eestis, Lätis ja Leedus moodustasid need kaubad Sanitexi müügist 2021. aastal 0.6 protsenti. Venemaa ja Valgevene päritolu kaubad eemaldatakse müügilt PROMO Cash & Carry, PROMO Food Service ja Officeday poodidest ning ettevõte teistest müügikanalitest.

Sanitex on Baltimaade juhtiv toidu- ja esmatarbekaupade hulgimüügi- ja logistikakontsern, mis asutati 1992. aastal Leedus. 2005. aastal laienes Lätti ning Eestis tegutsetakse 2010. aastast. Sanitex pakub tööd pea 2700 inimesele, nad teevad koostööd enam kui 600 tootjaga ja teenindatakse enam kui 23 000 klienti kõigis Balti riikides.

ABC Motors andis teada, et ei müü enam üht Venemaal toodetud tarbesõidukit (loe siit)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video