Majandus

Osad karmide sanktsioonide alla sattuvate Putini masinavärgi liikmete nimed tulid avalikuks

Nimekirja peavad kinnitama Euroopa valitsused ning see võib veel enne seda muutuda, kuid esialgsest variandis on mitu miljardäri, kes ei ole saanud kaela sanktsioone USAs. Metalliärimees Ališer Usmanov on neist üks. Teine ja kolmas on Alfa Groupi omanikud Mihhail Fridman ja Petr Aven. Suure terasefirma omanik Aleksei Mordašov on samuti draftis.

Sanktsioonidega soovitakse häirida ka pikaaegse Putini pressiesidaja Dmitri Peskovi elu ning mitmeid riigimeedia tegelasi, keda liit süüdistab valeinfo levitamises. Huvitav, aga mitte üllatav on ka tšellisti ja Putini pikaaegse sõbra Sergei Roldugini sattumine nimekirja.

Euroopa Liit soovib nimekirja lisada ka riigifirmade tippjuhte ning sõjaväejuhte, kelledest mitmeid on juba USA poolt sanktsioneeritud. Nimekirjas on Rosnefti juht Igor Setšin ja Transnefti Nikolai Tokarev.

Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borell ütles pühapäeval, et peagi saab täisnimekiri valmis ning et “selles on Vene oligarhid ja ärimehed, kelle nimekirja panemisel on väga suur majanduslik mõju ning poliitikud, kel on Putini süsteemis võtmeroll”.

Eelmisel nädalal lepiti kokku 23 kõrge isiku sanktsioneerimises. Teiste seas olid pangajuhid, sõjaväeülemad, meediategelased ja Kremli tippametnik, aga mitte palju miljardäre.


Kommenteeri

Loe kommentaare (7)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video