Majandus

Peagi reaalsus? 150 dollarit naftabarrelist tähendaks Eestis kaheeurost bensiinihinda

Kolmapäeva hommikul tõusis Brenti toornafta hind kuus protsenti 111 dollarile barrelist ning päeva edenedes jätkas hind tõusu, tõustes vahepeal 113 dollari juurde.

Toornafta hinnatõusule lisaks avaldab Eestis bensiini hinnale mõju ka piirkonna kütusetootjate soov asendada Vene nafta kallima Põhjamere naftaga, ütles Raamat ERR-ile. “See toob kaasa nii kallima toote kui ka suuremad logistikakulud. Samuti võib eeldada, et ka rafineerimistehastes tuleb teha konfiguratsioone, mis on samuti kulukad,” lausus Raamat.

Raamatu sõnul panustab osa analüütikuid praegu sellele, et Brenti nafta jõuab ühel hetkel 150 dollarini barrelist.

“Kui Brenti toornafta hind tõuseb 150 dollarini barreli kohta ja leiab seal uue tasakaalupunkti, siis näeme Eesti tanklates ilmselt ära ka mootoribensiini 95 hinnad, mis ületavad kaks eurot liitri kohta. Osa analüütikuid sellist hinda ka ette näevad,” lausus Raamat.

Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi sõnul pakub osa analüütikuid, et naftabarreli hind võib tõusta lähipäeval 125 dollari juurde. Võrreldes eelmise nädalaga on ka valmistoodangu hinnad järsult kasvanud – kõige suurem, 15-protsendine hinnatõus on olnud diislikütusel, märkis ta.

“Tänaste sisseostuhindade juures ei ole mootoribensiini 95 jaehinna kahe euro tasemeni jõudmine veel reaalne, kuid kui maailmaturu hinnad peaksid veel 20 kuni 25 protsenti tõusma, siis on see võimalik,” lausus Sassi.


Kommenteeri

Loe kommentaare

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video