Majandus

Šveits astus pretsedenditu sammu. Muuhulgas külmutati ka Putini enda vara

Valitsus andis ka teada, et nad ei lase riiki viit Vladimir Putinile lähedal seisvat oligarhi ning külmutati ka presidendi enda ning välisminister Sergei Lavrovi vara. Šveits keelas Vene lennukitel enda õhuruumi kasutada ning ükski reis ei vii enam nende juurest Venemaale.

Šveitslased ei kehtesta piiranguid Venemaa toorainete kaubandusele. Lausa 80% sellest toimub just Šveitsi finantsteenuse pakkujate platvormidel. Venemaa suurfirmadel nagu Gazprom ja suurtel pankadel on Šveitsis oma harud.

Šveits ei ole varem nii suuri sanktsioone kellelegi kehtestanud. Venemaa invasioon 2014. aastal ei toonud kaasa nendepoolseid sanktsioone.

Šveits on Londoni kõrval teine paik Euroopas, mis väga meeldib Vene oligarhidele. 2020. aasta seisuga hoiustasid nad sealsetes finantsasutustes 11,24 miljardit dollarit. 2020. aastal kandsid Vene rikkurid Šveitsi üle 2,5 miljardit dollarit.

Reedel teatas valitsus, et finantsteenuse pakkujad ei tohi luua uusi ärisuhteid kokku 363 eraisiku ja nelja ettevõttega. Kõik olemasolevad suhted tuleb raporteerida vastavasse asutusse.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video