Majandus

Tööstustoodangu kasvu pidurdab kiire hinnatõus

Statistikaameti analüütik Helle Bunderi sõnul kasvasid suurema osatähtsusega tööstusharudest elektroonikaseadmete (17,7%), elektriseadmete (16,2%), toiduainete (0,9%) ning metalltoodete (1,1%) tootmine. „Mahud vähenesid aga puidu töötlemises (4,0%) ja plasttoodete tootmises (5,3%),“ lisas ta.

„Tööstustoodangu kasvu pidurdab kiire hinnatõus,“ selgitas Bunder.Kui eelmise aasta jaanuaris oli töötleva tööstuse tööstustoodangu maksumus jooksevhindades 819 miljonit eurot, siis selle aasta jaanuaris oli see juba 1094 miljonit, kasv jooksevhindades oli seega 33,5%.

Töötleva tööstuse toodangust 68,9% müüdi välisturule, ekspordi osatähtsus oli suurim arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes 2021. aasta jaanuariga 26,3% ja müük siseturule 17,7%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel vähenesid mahud võrreldes detsembriga tööstuses kokku 6,1% ja töötlevas tööstuses 5,0%. Energeetika valdkonnas suurenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes 2021. aasta jaanuariga 22,9%, soojuse tootmine vähenes 11,3%.


Kommenteeri

Loe kommentaare

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video