Majandus

Vedomosti: Venemaa ministeerium ähvardab ettevõtteid, kes tahavad ukrainlasi vallandada

“Digitaalse Venemaa ministeerium hoiatab riigi IT-ettevõtteid. Akrediteering (usaldusväärsust ja pädevust näidetav tõend – toim) võetakse ära kõikidelt ettevõtetelt, kelle kohta saadakse kinnitus Ukraina kodanike sunniviisilise vallandamise kohta,” öeldi ministeeriumi avalduses Vene majandusväljaande Vedomosti teatel.

24. mail teatas Venemaa väljaanne RBC turul tegutsevatele IT-spetsialistidele ja Vene Infokultuuri juhile Ivan Begtinile viidates, et Venemaa ettevõtted hakkasid Ukraina päritolu spetsialiste vallandama või madalamatele ametikohtadele üle viima.

Sama probleemi on arutanud ka Venemaa internetifoorumites, kus öeldi, et sellised otsused võeti vastu sabotaaži vältimiseks. Julgeolekuteenistused jälgivad tähelepanelikult Ukrainast pärit töötajaid ja neid, kellel on seal sugulasi. Selliste spetsialistidega ei julgeta väidetavalt koostööd teha, eriti kui neil on juurdepääs ärikriitilistele andmetele ja infrastruktuurile.

Begtin ütles, et Venemaal ei ole palju selliseid spetsialiste, kuid sabotaažiga on loodud pretsedente küll. “Praegune olukord on üsna vastuoluline. Ühest küljest on Venemaal puudus IT-spetsialistidest, teisest küljest on riskid sabotaaži näol, mis juba ettevõtetes aset leiab. Pealegi ei ole küsimus ainult kodakondsuses – on mitmeid kriteeriume, mis võivad mõjutada võimalikku sabotaaži ettevõttes: välisriikide luureteenistuste töö, töötaja poliitiliste veendumuste küsimus, sugulaste olemasolu Ukrainas,” väitis ta. Seda Begtin ei kinnitanud, millistel ettevõtetel Ukraina töötajatega probleeme on.

Ukraina rahandusministeerium seevastu eitab teavet Ukraina töötajate massilistest koondamistest Venemaa IT-ettevõtetest. “Ministeeriumil ei ole andmeid isegi üksikute Ukraina programmeerijate vallandamise juhtumite kohta. Siiski hoiatame IT-ettevõtteid selliste diskrimineerivate tavade eest,” ütles ministeerium.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video