Majandus

Venemaa ähvardus: võime gaasi teile kinni keerata, aga sellest ei võidaks keegi

Venemaa asepeaminister Aleksandr Novak sõnas eile ajakirjanikele, et nendeni on jõudnud alusetud süüdistused Euroopa enegriakriisi kohta, mistõttu on Venemaal täielik õigus tänu Nord Stream 2 keelustamisele võtta vastu “peegelotsus” ja kehtestada embargo gaasivoolule Nord Stream 1.

EL saab umbes 40 protsenti oma gaasist ja 30 protsenti naftast Venemaalt ning tarnete katkemise korral poleks neil lihtsaid asendusi. “Seni aga ei ole me seda otsust veel teinud, kuna keegi ei saaks sellest kasu. Euroopa poliitikud tõukavad meid oma avalduste ja süüdistustega selle poole,” rõhutas Novak.

Peaministri asetäitja sõnul ei ole Venemaal midagi pistmist nafta ja gaasi hinnatõusuga maailmaturul. Hinnatõus olla Euroopa poliitikute vastutustundetute avalduste tulemus, leidis Novak.

Novaki sõnul püüavad Euroopa ametnikud taas kord oma energiapoliitika viimaste aastate probleeme ja ebaõnnestumisi Venemaa kaela veeretada. “Selle tulemusena oleme tunnistajaks energiaressursside hinna järsule tõusule. Ma kinnitan vastutustundlikult, et Venemaal ei ole praeguse hinnatõusu ja turu volatiilsusega midagi pistmist,” ütles ta.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video