Majandus

Venemaa krediidireiting hinnati rämpsu tasemele, Ukraina oma põhjamudas

S&P langetas Venemaa reitingu BBB- pealt BB+ ning hoiatas, et see võib veelgi langeda. Põhjuseks tõid nad sanktsioonid, mis juba on Venemaale kehtestatud ning mis võivad veel ees oodata. Ukraina tase vähendati B-lt B- peale.

Moody’s Investors Service on andnud Venemaale hinnangu Baa3, mis on vaid ühe võrra kõrgem kui nende „rämpsu” staatus. Ukrainat hindavad nad B3 tasemele. Fitch viis Ukraina reitingu allapoole ning võrdsustas selle El Salvadori ja Etioopia omaga.

„Välja kuulutatud sanktsioonidel võivad olla olulised otsesed ja kaudsed mõjud nii majandusele kui väliskaubandusele. Lisaks eratarbijate kindlustundele ja finantsstabiilsusele,” ütles S&P oma teates.

Laupäeval andis Venemaa rahandusministeerium teada, et riik on finantsiliselt stabiilses seisus tänu reservidele ning madalale võlatasemele.

Moody’se analüütik ütles, et tegelik mõju Vene majandusele ja krediidivõimekusele saab selgeks sanktsioonide haardest, sektoritest, mida need puudutavad ja sellest, kui hästi Lääneriigid suudavad koostööd teha. Ukrainat võib aga pika konflikti korral tabada likviidsuskriis ning lisaks vajavad nad tugevat välisfinantseeringut. “Ukraina võlakirjade hoidjatele ei ole reitingu tase kõige suurem probleem,” võttis nende seisu kokku üks analüütik.

Eesti krediidireiting on S&P hinnangul püsinud viimasel ajal AA- tasemel.

Riikide reitinguid saab vaadata siit.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video