Sport

Eesti naiste kõrgushüppes trooni haaranud Karmen Bruus sihib veel kõrgemale: nende tulemuste taga on kõva töö

Naiste kõrgushüpe oli sisemeistrivõistlust üheks oodatuimaks alaks, kuhu kullasoosikuteks pakuti Elisabeth Pihelat, Valeria Smirnovat ja Karmen Bruusi. Mullu Eesti meistriks kroonitud Pihela aga täna algkõrgusest 1.79 üle ei saanud.

Seega jagasid kuldmedali Bruus ja Smirnova. Mõlemad said avakatsel üle kõrgusest 1.82. 1.85 jäi Smirnovale ületamatuks ning ka Bruus sai sellest jagu alles kolmandal katsel. Kuid siis – 1.89 – esimene katse ja üle! Bruus tõdes, et selline tulemus oli temagi jaoks veidi šokeeriv. “Samas teadsin, et olen selleks võimeline,” rääkis värske Eesti meister. “Üllatus oli aga see, et kohe esimesel katsel üle sain.”

1.91 jäi sedapuhku Bruusi jaoks ületamatuks, ent katsed polnud kaugeltki lootusetud. 1.89 tähistab aga uut Eesti U18 vanuseklassi sise- ja välisrekordit. Maailma omavanuste edetabelis jagab Bruus sellega teist kohta. 1.91 ületamise puhul oleks ta läinud juba omavanuste edetabelis liidriks.

Bruus viis mullu suvel isikliku rekordi 1.80-ni. Kõikes nädal tagasi toimunud U18 meistrivõistlustel viis Bruus tippmargi 1.87 peale. Nüüd siis juba 1.89.

“Väiksest saati olen harjutanud Kersti Viru käe all, viimasel ajal lihvin kõrgushüppe tehnikat Mehis Viru käe all,” rääkis Bruus. “Oleme kõvasti tööd teinud, teeme tihti nii jõu- kui ka tehnikatrenne. Nende tulemuste taga on kõva töö.”

Eestlanna sõnas, et tänaseks võistluseks ta kuidagi teistmoodi ei valmistunud. “Midagi erilist ma ei teinud. Katse ajal keskendusin ikka enda sooritusele, üritasin teistele asjadele mitte mõelda. Kahju, et Pihelal niimoodi läks,” tundis ta konkurendile kaasa. “Kindlasti oleks olnud põnev näha, mis kõrgematel kõrgustel juhtuma hakkab.”

Kuigi 1.89 on omavanuste maailma absoluutne tipp, siis 17-aastane kergejõustiklane sellega ei rahuldu. “1.89 peal oli mul veel varu. Oleksin võinud ka kõrgematest kõrgustest üle saada. Seekord ei läinud nii, aga järgmine kord läheb juba paremini. 1.89 ei ole kindlasti minu lagi,” tõdes Bruus.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video