Sport

FOTOD | Balti liiga poolfinaalidesse jõudsid Viljandi ja Põlva Serviti

Viljandis kohtusid omavahel Viljandi HC ja SK Tapa/N.R. Energy, Põlvas võõrustaja Põlva Serviti ja Kaunase Granitas-Karys ning Arukülas Mistra ja Vilniuse VHC Šviesa.

Pärast 26:28 avakohtumise kaotust Tapale, lendasid Mulgimaal tõelised sädemed, mis kulmineerusid leegiga, kui võitja välja selgitamiseks vajati lisaaega. Mäng kuulutati lõppenuks skooriga 25:20 (12:9) Viljandile.

Põlvas joonistus selge liider välja juba avapoolajaga – Serviti võitis kohtumise seisuga 39:28 (22:11) ning liikus samuti viimase nelja sekka.

Avakohtumisel 11-ne väravaga alistatud Mistra näitas tänase kohtumisega kihvi, kuid siiski pidi vastu võtma kaotuse resultaadiga 27:31 (15:14), mis sulges nende ees poolfinaali uksed lõplikult.

Viljandi vajas Tapa murdmiseks lisaaega

Fännide toel lendasid mõlemad meeskonnad jõuliselt mängule peale, ent Viljandi kinnitas kodusaalis kanda mõnevõrra kindlamalt. 10. minutil sooritas Mikk Varik terava kiirrünnaku, mille tulemusena läks Viljandi 6:3 ette. 10 minutit hiljem oli Tapa suutnud juurde koguda vaid ühe värava, Viljandi aga kolm. Tapa rabeles nii ründes kui kaitses ning rügas end kuueväravalisest kaotusseisust kolmevärvalise peale. Esimese poolaja võitis Viljandi seisuga 12:9.

41. mänguminutil tegi Mikk Varik skooriks 18:12. Selle peale Lääne-Viru väravamasin käivitus – sõna võtsid teiste seas Marcus Rättel, Vahur Oolup ja Lauri Lande ning Tapa jõudis kahe värava kaugusele viigist, seisuks 19:17 Viljandile. Tapa jäi aga oma 17. värava taha takerduma samal ajal kui Kristjan Koovit, Ott Varik ja Hendrik Koks mulkidele väravalisa tõid. Sellega rääkis kahe kohtumise koondtulemus ühe punktiga Viljandi kasuks, ent viimasel hetkel Kaspar Leesi realiseeritud seitsmemeetri karistusvise viis meeskonnad lisaajale ehk karistusviseteni.

Tapa eest viskas esimesena Lees, kes sel korral eksis. Viljandi esimene viskaja oli Ott Varik, kes realiseeris oma viske, mis jäi vastuseta, sest Tapa mängumehel Rail Agenil samuti ebaõnnestus pall Rasmus Otsa väravasse saata. Järgmisena astus üles Kristo Voika, kes sai Viljandile veel ühe värava kirja. Lauri Lande ei suutnud Tapa ebaõnneseeriat peatada ning Aleksander Pertelsoni realiseeritud vise viis Viljandi edasi poolfinaali.

Normaalaeg lõppes skooriga 22:20, lisaaeg 25:20 Viljandi kasuks. Koondtulemuseks kujunes 51:48. Resultatiivseim mulk oli Hendrik Koks viie väravaga, Tapa skooritegija rolli kandis Vahur Oolup seitsme tabamusega.

„Mängu tulemusega saab rahul olla, mängu endaga päris mitte. 55 minutit tegelikult mängisime rahuldavalt. Kaitse kohati toimis, rünnak oleks võinud parem olla, aga samas ega Tapa ju ka tasuta väravaid meile ei anna. Väga südikalt võitlesid,“ kommenteeris nelja värava omanik Kristo Voika. Küsimusele, millised emotsioonid valdasid enne lisaajale minekut, vastas Voika nõnda: „Isiklikult enne seitsmemeetri viskeid oli korralik torm enda sees. Suutsin kõik variandid peas läbi mõelda, aga kui juba viskamiseks läks, siis oli viis küünt pallis sees ja tuleb, mis tuleb! Olen neid elus juba mööda visanud, et lisapingeid õnneks ei olnud.“

Serviti otsustas oma Balti liiga saatuse esimese poolajaga

Juba esimesest minutist alates hakkas pall lakkamatult Leedu klubi väravavõrku maanduma ning viiendaks minutiks oli seis 5:0 võõrustaja Serviti kasuks. 15. minutil, kui Jürgen Rooba taas palli väravasse lennutas, oli skooriks 13:4. Seitse minutit hiljem kompas Alfred Timmo vastasmeeskonna piire, kui kasvatas vahemaa 12-ne värava peale, mis oli ühtlasi mängu suurim distants. Teisele poolajale mindi vastu seisuga 22:11. Põlva klubi võidukäik jätkus ka teisel poolajal Rooba, Timmo ja Henri Sillaste eestvedamisel ning kohtumine võideti 39:28. Kuna esimese matši võitis Serviti võõrsil seisuga 26:22 kujunes koondtulemuseks 65:50 ning Serviti edenes poolfinaali.

Põlva resultatiivseima tiitlit jäid jagama Henri Sillaste ja Alfred Timmo, kes viskasid võrdselt kaheksa väravat. Granitas-Karyse eest viskas enim väravaid Matas Jurkevičius, kelle arvele kogunes 10 tabamust.

„Täna oli meeskond tasemel. Kaitses liikusime hästi ja blokk töötas. Ka rünnakul saime oma joonised realiseeritud ja kiirrünnakud juurde, mille tulemuseks oli 20-ne minutiga 10-punktine vahe. Ootasin tasavägist kohtumist aga sellise meeskonnatööga oli tulemus vastupidine,“ kiitis sooritust Rooba. „Eks enne Final Fouri peame oma füüsist hoidma ja suuri muutusi hetkel ei näe.“

Mistra võitles, kuid jäi võiduta

Mistra läks kordusmängule vastu avakohtumise tulemiga 25:36, mis pani Eesti klubi küll raskemasse olukorda, kuid Mistra võitlustlik hing säilis. 10. minutiks oli seis 5:2 külalismeeskonnale, kuid juba 15. minutiks oli Martin Neruti värav vähendanud kaotusseisu ühe peale. Seejärel tegi Serhii Orlovskyi skoori tasa ning Marko Slastinovski viis Mistra esmakordselt juhtima. Pärast seda valitses üks kahest olukorrast: kas viik või Mistra üheväravaline eduseis. Sellele mängupildile soovis lõpu panna Rauno Kopli tabamus 24. minutil, mis lasi Mistral nautida 13:11 paremust. Ent see oli üürike ja esimese poolaja võitis Mistra siiski üheväravalise edumaaga 15:14.

Teisel poolajal pani Orlovskyi taas aluse kaheväravalisele edumaale, mille ta ise kasvatas ka kolme punkti peale, kuid see vajus taas viigi ning siis suureneva kaotusseisu tasandile. Lõpptulemuseks sai 27:31 ja koondtulemuseks formeerus 52:67 Mistra kahjuks.

Mistra väravad jaotusid üsnagi võrdselt: viie tabamuse peale jäid nii Martin Nerut, Rauno Aus kui ka Rauno Kopli. Vastasvõistkonnast viskasid kuus väravat Tadas Rasakevičius ja Valdas Drabavičius.

„Mänguga ei jäänud rahule. Liiga palju praaki oleme teinud ja ei realiseerinud oma võimalust ja kaitses olid ka probleemid. Pole midagi teha – Balti liiga on meie jaoks kahjuks läbi, muidugi lootsime jõuda Final Fouri, aga olime ise Šviesa vastu liiga pehmed. Ootame järgmist hooaega, et näidata, et me oleme väärt mängima Final Fouris,“ lausus Nerut.

Poolfinaalid leiavad aset 15. aprillil, kui kohtuvad Viljandi HC ja ZRHK TENAX Dobele ning Põlva Serviti ja VHC Šviesa. Kohamängud toimuvad 16. aprillil.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video