Sport

Jalgpallimaailma superstaar Robert Lewandowski lõpetas miljoneid väärt sponsorlepingu suurfirmaga, mida kahtlustatakse Venemaa aitamises

“Otsustasime täna lõpetada koostöö Lewandowski ja Huawei brändi vahel,” kinnitas AFP-le 33-aastase mängija esindaja Tomasz Zawislak. Ametlikult pole välja öeldud, miks Lewandowski leer sellise otsuse vastu võttis, kuid mitme rahvusvahelise väljaande andmetel on põhjuseks Huawei seos Venemaaga. Lewandowski on Huawei üheks esindusnäoks olnud alates 2015. aastast.

Poola meedia teatel peitub põhjus rahvusvahelises meedias levima hakanud süüdistustest, et Huawei tõttas pärast Venemaa-poolset sissetungi Ukrainasse venelastele appi, et aidata tõrjuda riiki tabanud küberrünnakuid. Sellise informatsiooniga tuli välja ka Austraalia kaitseminister Peter Dutton, vahendas Daily Mail. “Oleme näinud mitmeid artikleid sellest, et Huawei aitab Venemaad, et riigis internet korralikult töös püsiks,” rääkis Dutton.

Mirrori andmetel läheb lepingu lõpetamine Lewandowskile, kes alles hiljuti Huaweiga uue kolmeaastase koostöölepingu sõlmis, maksma viis miljonit eurot.

Jalgpallimaailma suurtest tähtedest on Lewandowski olnud üks häälekamaid Ukrainas toimuva sõja vastaseid. “Ma ei suuda ette kujutata, et peaksin mängima Venemaa koondise vastu olukorras, kus rünnakud Ukrainas jätkuvad,” teatas Lewandowski hiljuti. “Venemaa jalgpallurid ja fännid pole selles süüdi, aga me ei saa teeselda, et midagi ei ole toimunud.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video