Sport

Olümpiavõitja toodi koomast välja, kuid ta vajab uut amputatsiooni

Sakslaste RTLi teatel on 46-aastase Kostomarovi seisund nii palju paranenud, et arstid said ta koomast välja tuua.

Olümpiavõitja on koomast äratamise järel saanud suhelda ka oma abikaasa Oksana Domninaga. Endise tippsportlase seisund on aga jätkuvalt raske, sest tema immuunsussüsteem on väga nõrk.

Ajaleht Izvestija kirjutas eile oma allikale viidates, et Kostomarov vajab uut amputatsiooni, kuid tema keha pole veel operatsiooniks valmis.

Kostomarovi raske haigus sai alguse koroonaviirusest, millele järgnes kopsupõletik. Venelane viidi jaanuari keskel Moskva haiglasse. Seal tekkisid Kostomarovil vereringehäired, mis põhjustasid gangreeni. Olukord oli nii tõsine, et arstid pidid mehe elu päästmiseks amputeerima esmalt Kostomarovi jalalabad ja seejärel ka käelabad.

Pärast seda tekkis venelasel ajuverejooks, ajuturse, meningiit ja ta sai kaks insulti, mille järel viidi Kostomarov koomasse.

Varem on Saksamaa meedias spekuleeritud, et Kostomarovi elu pole enam võimalik päästa. „Amputatsioon oli lõpu algus. Tal oli probleeme kogu kehas. Kahjuks seisab nüüd ees loomulik protsess. Keha sureb vähehaaval,“ ütles üks Kostomarovit ravinud arstidest märtsi alguses Bildile.

Kostomarov tuli 2006. aastal Torinos jäätantsus koos Tatjana Navkaga olümpiavõitjaks. Lisaks võitsid nad MM-kulla nii 2004. kui 2005. aastal ning EM-tiitli 2004., 2005. ja 2006. aastal.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video