Sport

Putini austajast malekuulsus teeb Ukrainas vallutatud aladel propagandat

Norra ajalehe VG andmetel on Karjakin oma Telegrami kontol avaldanud pilte sellistest Ukraina linnadest nagu Luhansk, Donetsk, Makijivka ja Hartsõzk. Ta on nendes Vene sõjaväe poolt okupeeritud linnades korraldanud lastele malekoole.

„Meie vabariikides on andekaid lapsi. Ootan, et lapsed võimalikult kiiresti Venemaa maleellu kaasatakse. Nii saavad nad tuge ja pääsevad Venemaa turniiridel osalema,“ kirjutas 33-aastane Karjakin Telegramis.

Norralasest male maailmameistri Magnus Carlseni treener Peter Heine Nielsen on teinud maailma maleliidule FIDE arupärimise, et teada saada, kas Karjakini malepropaganda vallutatud aladel on ikka lubatud.

„Karjakin on võluv härrasmees,“ ütles norralasest FIDE asepresident Jöran Aulin-Jansson sarkastiliselt VG-le. „Tema moraalset kompassi tabas halb tehniline rike. FIDE peatas vahetult pärast sõja puhkemist Ukrainas Karjakini võistlemise pooleks aastaks.“

Karjakin, kes sündis Krimmis ja esindas karjääri alguses Ukrainat, pani malemaailma nördima eelmise aasta kevadel, kui kiitis Venemaa presidendi Vladimir Putini sõjategevust Ukrainas.

„Avaldan teile, meie juht, oma täielikku toetust Venemaa huvide ja rahva kaitsmisel, samuti ohtude kõrvaldamisel ja rahu kehtestamisel. Loodan, et meie vapper armee täidab kiiresti kõik talle pandud ülesanded,“ teatas Karjakin vaid nädal pärast Ukraina sõja algust.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video