Sport

Seljavigastusega hädas olev Saimon Sutt liitus Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnaga

Saimon Suti sõnul tahab ta end terveks ravida ja hooaja otsustavas faasis veel meeskonda aidata „See hooaeg on olnud väga segane ja raske. Esimest korda oma karjääri jooksul olen pidanud korvpalli mingiks ajaks kõrvale jätma ja ravima nii füüsilist kui ka vaimset tervist. Edusamme on näha, aga kõik võtab oma aja. Tartu on mu kodulinn ja klubi oli nõus mind enda tiiva alla võtma ning abiks olema,” sõnas Sutt pressiteate vahendusel. “Tartus on ka väga head võimalused taastusraviks ja arstiabiks. Mu prioriteet on ennast terveks ravida ja siis meeskonda võimalikult palju veel see hooaeg aidata. Millal see täpselt juhtub, veel ei tea. Võtan päev korraga, aga annan endast 101%, et saaksin see hooaeg veel platsile naasta. Igal juhul ootan juba põnevil oma koduklubi esindamist ning fännidega kohtumist. Saalis näeme!“ sõnas Sutt.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mänedžeri Robert Petersoni sõnul nähti võimalust oma klubi kasvandikku aidata. „Oleme Saimoniga olnud pidevas suhtluses ka varasematel hooaegadel. Saimon on käinud meie majas iseseisvalt taastumas. Leidsime, et saame oma kasvandikku aidata sellega, et võtame ta meile punti ja ta saab treenerite ning spetsialistide abil kõik võimalused end taas jalule saada. Kui kõik hästi läheb, siis loodetavasti saab ta see hooaeg ka meid vastu aidata,“ sõnas Peterson.

200 cm pikkune ja 26-aastane Tartu Ülikooli korvpallikooli kasvandik Saimon Sutt tegi Tartu eest oma debüüdi meistriliigas juba hooajal 2012/2013 17-aastasena. Hooajal 2016/2017 siirdus ta kolmeks hooajaks Pärnu Sadamasse. Poolikuks jäänud 2019/2020 hooajal mängis Sutt Austrias Oberwart Gunnersi meeskonnas. Eelmisel hooajal liitus Sutt Rapla meeskonnaga, kus ta alustas ka käimasolevat hooaega. Terviseprobleemid võimaldasid tal platsile tulla vaid kolmes mängus ning novembri lõpus lõpetas ta Raplaga koostöö.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video