Sport

Soome spordijuht kritiseeris ROKi ja FIFA-t: häbi Bachile ja Infantinole

Kummola tunnistas, et on maailma suurte spordiorganisatsioonide tegevusest Ukraina kriisi ajal kohkunud. Esmaspäeval saatis soomlane FIFA presidendile Gianni Infantinole ja ROKi presidendile Thomas Bachile sõnumi.

“Suured spordiorganisatsioonid, ROK ja FIFA, langetavad ja lükkavad vastikuid, kuid vajalikke otsuseid taas teiste kaela. Häbi Bachile ja Infantinole,” kirjutas Kummola Twitteris.

Soomlane pole rahul, et FIFA ei heitnud Venemaad rahvusvahelisest koondisemängude kalendrist välja ning lubab Venemaa koondisel pidada MM-sarja play-offide kodumänge neutraalsel väljakul.

ROK on küll omalt poolt kutsunud kõiki rahvusvahelisi spordialaliite üles Venemaa ja Valgevene spordiüritusi ära jätma, kuid muid olulisi samme pole astunud.

76-aastane Kummola liitus rahvusvahelise hokiföderatsiooni (IIHF) juhatusega 1998. aastal ja täitis alaliidu asepresidendi rolli alates 2003. aastast kuni eelmise aasta sügiseni.

IIHF peab esmaspäeval koosoleku, kus kaalutakse võimalust, et Venemaad mitte lubada mais Soomes peetavatele hoki maailmameistrivõistlustele.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video