Sport

TALISPORDIBLOGI | Kristjan Ilves sai Seefeldi MK-etapil kuuenda koha

Kahevõistleja Kristjan Ilves jätkas võistlemist Austrias Seefeldis toimuval MK-etapil. Eile neljanda koha saanud eestlase hüpe kandus 106,5 meetri kaugusele, mis andis talle 140,8 punkti ja seitsmenda koha. Austerlasest Johannes Lamparterist läks Ilves suusarajale 46 sekundit hiljem. Kolmandat kohta hoidev jaapanlane Ryota Yamamoto edestas Ilvest aga 24 sekundiga.

12,5 km suusasõidus püüdis Ilvese grupp juba esimesel ringil Yamamoto kinni ning kolmanda ringi lõpuks jäi neile jalgu ka sakslane Vinzenz Geiger. Viimase ringi viimasel tõusul läks Ilvesel aga raskeks ning ta ületas finišijoone kuuendana (+35,2). Lamparteri järel sai teise koha sakslane Julian Schmid (+16,5) ning kolmas oli norralane Jens Luraas Öftebro (+17,4). Eestlase ette mahtusid veel ka Geiger (+23,5) ja Stefan Rettenegger (+23,8).

Austrias Kurmi lennumäel tegi Artti Aigro 202-meetrise hüppe, mis andis talle MK-etapil 31. koha. HS235 mäel võttis teist päeva järjest esikoha MK-sarja norralaest üldliider Halvor Egner Granerud, kes tegi 234,5- ja 235-meetrised hüpped. Poodiumi teisele astmele jõudis sloveen Timi Zajc ja kolmandale austerlane Stefan Kraft.

Šveitsis Lenzerheides toimuvatel laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel võitis segateatesõidu Norra, kes edestas kahe lisapadruni juures Saksamaad (6; +25,1) ja Rootsit (9; 46,8). Eesti (Lisbeth Liiv, Hanna-Brita Kaasik, Jüri Uha ja Joosep Perv) võeti enne teise vahetuse lõppu ringiga mahajäämise tõttu maha, mis tähendas, et mehed võistelda ei saanudki. Lõpuks läks eestlastele kirja 14. koht. Ka paarissprindi võitis Norra, kelle järgesid Šveits (+16,6), Prantsusmaa (+21) ja päeva suurüllataja Moldova (+22,5). Selleski võistluses Eesti (Johanna Talihärm ja Marten Aolaid) finišisse ei jõudnud.

Kanadas Whistleris toimuvatel murdmaasuusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel on täna kavas klassikasprindid. Kell 20.00 algavas kvalifikatsioonis on eestlastest võistlustules Karl Sebastian Dremljuga, Avely Uustalu, Kaidy Kaasiku ning Keidy Kaasiku.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video