Sport

TÄNA OTSEBLOGI | Prantsusmaal peetava pargisõidu MK-etapi toimumine on suures ohus

Reedene kvalifikatsioon jäi tugeva tuule tõttu ära ja kuna võistlusele sõitis kohale tavapärasest vähem sportlasi, otsustasid korraldajad lasta finaali kõik osalejad. Ka täna pole tuul kõige soodsam ja finaali algust on vähemalt tund aega edasi lükatud.

Finaalis on kõikidel võistlejatel kaks katset, millest arvesse läheb parem tulemus.

Koos Sildaruga tulevad rajale 13 suusatajat. Tuntumatest nimedest on kohal Pekingi olümpiavõitja Mathilde Gremaud (Šveits), 2017. aasta maailmameister ja tänavuste X-mängude võitja Tess Ledeux (Prantsusmaa), tugev norralanna Johanne Killi ning Sildaru lähimad ohustajad MK-sarjas Sarah Höfflin (Šveits) ja Megan Oldham (Kanada).

Sildaru on tänavu MK-sarjas kogunud 200 punkti, ta võitis nii Stubais (Austria) kui ka Mammothis (USA) peetud etapi. Höfflinil on teisena 160 punkti ja Oldham on 136 punktiga kolmas. Väga kaugel pole ka Ledeux, kes on 104 punktiga seitsmes.

Iga MK-etapi võitja teenib 100, teine 80, kolmas 60 punkti jne nagu FIS-i võistlustel ikka. Teoorias võib Sildaru täna kindlustada ka pargisõidu MK-sarja üldvõidu.

Hooaja viimane MK-etapp peetakse 24.–26. märtsini Šveitsis Silvaplanas.

Naiste freestyle-suusatamise MK-sarja üldarvestuses, kus arvestatakse ka Big Airi hüpete ja rennisõidu tulemusi, on 580 punktiga esikoha kidnlustanud Gu. Sildaru hoiab 369 punktiga teist kohta.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video