Sport

TÄNA OTSEPILT | Paide Ralli avapäeva lõpetas liidrina Priit Koik, Urmo Aava on kolmas

Avapäeval sõideti Kesk-Eesti teedel kahel korral Paide linnakatse ja ligi 30 km pikkune kruusakatse. Kokku tuli võistlejatel läbida 32,50 katsekilomeetrit.

Paide Muusika- ja Teatrimaja kõrvalt sai avapäevale lähte 107 võistluspaari ja kiiruskatse võite jagus kolmele võistluspaarile. Avakatse võitnud Kaspar Kasari / Rainis Raidma Škoda Fabia R5 auto oli teisel katsel tehniliste probleemide küüsis ja päeva lõpetasid nad kuuendal kohal.

Kolme kiiruskatse kokkuvõttes sõitsid välja parima absoluutaja Priit Koik / Kristo Tamm (Škoda Fabia Rally2 evo). Koik / Tamm hoiavad esikohta ka EMV2 arvestuses.

Teiselt kohalt lähevad laupäevale vastu Läti meistrivõistluste klassi LRC1 hooaja 2023 üldliidrid Karl Peder Nordstrand / Jørn Listerud (Škoda Fabia SRT Proto), kes jäävad eestlastest maha 2,3 sekundiga. Poodiumi viimasel kohal lõpetasid Paide ralli avapäeva EMV5 klassi liidrid Urmo Aava / Janno Siitan (Subaru Impreza STi N11).