Sport

TÄNANE OTSEBLOGI | Kas Eesti teatenelik sõidab üle eelmise MM-i 13. koha?

Kell 13.30 lähte saavas sõidus on vaieldamatu suursoosik Norra nelik, kuhu kuuluvad Hans Christer Holund, Paal Golberg, Simen Hegstad Krüger ja Johannes Hösflot Kläbo. Neist Kläbo ja Krüger on sel MM-il võitnud juba kaks kulda, Golberg ühe ning Holund on parimal juhul olnud kolmas.

Norra teatenelik on viimasest 16 MM-kullast viinud koju 15, viimati jäid nad esikohata 1999. aastal, kui nad kaotasid Ramsaus Austriale. Külm dušš tabas norralasi aga eelmisel talvel Pekingi olümpial, kus nad leppisid Venemaa järel „alles“ teise kohaga. Teatavasti venelased kui mõrvarliku agressorriigi esindajad sel MM-il kaasa ei saa teha.

Medalist võivad täna unistada päris mitmed meeskonnad. Tänavu Tolbachi MK-etapil toimunud 4 x 7,5 teade läks Norral aia taha ning nad jäid seal Itaalia ja Saksamaa järel kolmandaks. Tõsi, sealsest nelikust on viikingitel MM-il stardis vaid Krüger. Kindlasti on medalisoosikute seas ka Prantsusmaa, kes lõpetas nii viimasel MM-il kui ka OM-il kolmandana, ning samadel võistlustel neljanda koha saanud Rootsi.

15 meeskonna seas on stardis ka Eesti nelik, kuhu kuuluvad Martin Himma, Marko Kilp, Alvar Johannes Alev ja Kaarel Kasper Kõrge. 2021. aastal Oberstdorfis toimunud MM-il sai samas koosseisus sõitnud Eesti 18 meeskonna seas 13. koha, Pekingi olümpial oli Eesti (Kõrge asemel oli toona kvartetis Henri Roos) 15. tiimi seas 15.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video