Sport

Tartu Ülikool jäi Tšehhi klubile viimaste minutitega alla

Riias Daugava spordihoones peetud kohtumise avapoolaega kontrollis Brno meeskond ja alles poolaja lõpuminutitel sai Tartu 7:0 spurdi järel ette ning võitis esimese poolaja 40:37.

Kolmandal veerandil hoidsid tartlased nelja-viie punktilist edu ja suurimat rolli selles mängis äsja koondise juurest meeskonnaga liitunud Märt Rosenthal. Enne viimast veerandit näitas tabloo Tartu eduseisuks 61:53.

Viimse veerandi alguses sai Tartu meeskond kätte oma suurima eduseisu juhtides kümnega. Brno poolelt näitas aga sisu Tšehhi koondise mees Simon Pursl, kelle kolm järjestikkust korvi vähendasid vahe neljale. Tasapisi jõudis Brno meeskond järjest lähemale ning läks kolm minutit enne lõppu mäng juhtima seisul 80:78. Tartlaste rünnakulahendused jooksid liiva ning palju eksiti välja mängitud visetel. Brno kindlustaski tugevate viimaste minutitega mängu võidu skooriga 87:81.

Ligi 27 minutit mänginud Märt Rosenthal kogus Tartu parimana 19 punkti ja andis kuus korvisöötu. Neli kaugviset tabanud Edmunds Elksnis tõi 18 punkti, Emmanuel Wembi ja Robin Kivi lisasid 10 punkti.

Brno eest viskas Kytel Madden 21 punkti, võttis seitse lauapalli ja andis üheksa korvisöötu. Richard Balint kogus 19, Simon Pursl 17 ja Hunter Mickelson 12 punkti ning 10 lauapalli.

Tartu peatreener Nikolajs Mazursi hinnangul oli kaotusmängus siiski nii mõndagi positiivset. „Lõpuminutitel tegime halbu otsuseid ja ei suutnud viskeid ära panna ning lauavõitlusega jäime ka täna hätta. Aga sellegipoolest oli ka mitmeid positiivseid asju kaasa võtta – saime viskekohad välja mängitud ja rünnak jooksis tegelikult päris hästi. Sain kasutada ka päris paljusid mängijaid ja lõppkokkuvõttes kindlasti kasulik mäng, eriti arvestades, et meil oli finaalturniiri kohta ka juba kindel,“ sõnas Mazurs.

ENBL finaalturniiri koha osas see kohtumine suurt rolli ei mänginud, sest liiga tegi otsuse venelaste Enisey ja Valgevene meeskonna Borsifen välja jätmise kohta. Seega pääsevad aprillis toimuvale finaalturniirile lisaks Tartule ja Brnole veel poolakate Anwil ja leedukate Šiauliai.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa mängunädal jätkub laupäeval, 5. märtsil Eesti-Läti liiga kodumänguga, kui külla tuleb TalTech/OPTIBETi meeskond. Pall pannakse Tartu Ülikooli spordihoones mängu kell 17.00.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video