Sport

Tippsportlane väitis, et doping sattus tema organismi koroonavastase vaktsineerimisega

33-aastane Robertson jäi vahele mullu mais, kui tema proovist leiti EPO-t. Kui mullu sügisel määrati talle nelja-aastane karistus, siis nüüd on võistluskeeldu pikendatud kaheksa aastani, sest sportlane püüdis end veidra selgituse ja võltsitud dokumentidega puhtaks rääkida, kirjutab NZ Herald.

Nimelt teatas Robertson, et tahtis end Keenias Covid-19 vastu vaktsineerida, kuid arstid hakkasid teda hoopis ravima, arvates, et tal juba on koroonainfektsioon. Seetõttu olevat sportlasele ka EPO-t manustatud. Uusmeremaalane väitis ka, et oli Keenia arstidele öelnud, et talle kui tippsportlasele ei tohi midagi keelatut süstida.

Uus-Meremaa antidopingu agentuur seda selgitust uskuma ei jäänud. Lisaks tehti kindlaks, et jooksja esitatud dokumendid olid võltsitud. Seetõttu otsustati mehe karistus kahekordistada.

NZ Heraldi teatel ei kavatse Robertson määratud karistust vaidlustama hakata.

Robertson osales 2016. ja 2021. aasta olümpiamängudel. Rios saavutas ta 10 000 meetri jooksus 12. koha, püstitades ühtlasi Uus-Meremaa rekordi 27.33,6. Tokyo olümpial võistles uusmeremaalane maratonis ning sai 36. koha.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video