Sport

Tippsportlased ja sporditegelased asutasid ühingu “Sportlased Ukraina eest”: Putin tuleb koheselt peatada

Ühingu eesmärgiks on koondada kogu maailma spordiavalikkust, et protesteerida sõja vastu Ukrainas, panustada omaltpoolt humanitaarabisse ning tagada, et maailmas ei toimuks kuni Vene vägede Ukrainast lahkumiseni ühtegi spordivõistlust ilma, et sellelt kanduks pealtvaatajateni ja kodudesse protest sõja vastu.

“Tundsin vajadust selle ühingu loomise ja spordiavalikkuse koondamise vastu, kuna ma ei suuda taluda karjuvat ebaõiglust. Putin tuleb koheselt peatada. Seda Ukraina rahva nimel, kes kaitseb ka meie väärtusi oma eludega. Seda kõikide meie tuleviku, meie laste tuleviku ning nende inimeste tuleviku nimel, kes tahavad elada vabaduses ja demokraatias,” kirjeldas ühingu eestvedaja ja esimees Jens Steinigen, laskesuusatamise olümpiavõitja 1992. aastast.

Ühinguga on tänaseks liitunud või oma toetust avaldanud mitmed endised ja praegused tippsportlased. Teiste seas näiteks murdmaasuusataja Tobias Angerer, praegused ja endised laskesuusatajad Maren Hammerschmidt, Fritz Fischer, Simon Schempp, Willi Pallhuber, Alfred Eder, Simon Eder, Jakov Fak; treenerid Sandra Flunger ja Wolfgang Pichler; paraolümpiasportlane Martin Braxenthaler ja mitmed teised.

“Kõik maailma sportlased peavad võitlema toimuva vastu,” ütleb laskesuusatreener Pichler SVT Sportile. “Loomulikult on mul kahju Venemaa sportlastest, et neid võistlema ei lasta, aga loomulikult arvan, et see on õige! See on sõda. Kõik peavad mõistma, et vaba maailm peab seda tegema. Asi pole praegu emotsioonides. See on palju suurem.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video