Sport

Venelased raevusid IBU otsuse peale, Venemaa laskesuusaässad jäävad Otepää MK-etapilt eemale

Venemaa Laskesuusaliit põrutas laupäeva õhtul, et IBU ettepanek on vastuvõetamatu ning nad ei saa sellistel tingimustel starti tulla. Seega jäävad venelased kindlasti eemale ka Otepää MK-etapist, mis peetakse 10.-13. märtsini. Samas oleksid venelased ja valgevenelased nagunii Otepää MK-etapilt eemale jäänud, kuna Eesti valitsus otsustas juba varasemalt neil startimise keelata. Eelnevalt oli juba ka Norra teatanud, et nemad venelasi ja valgevenelasi sel hooajal enam oma riigis toimuvatele MK-etappidele ei luba, kirjutab Rahvusvaheline Laskesuusaliit IBU.

„Venemaa Laskesuusaliit ei rikkunud ühtegi IBU reeglit, kuid Venemaa sportlastelt võeti võimalus võistelda oma rahvuslipu all. IBU otsus rikub olümpiavaimu põhimõtteid,” teatasid venelased. „See on meie sportlaste diskrimineerimine.”

Venemaa Laskesuusaliidu sõnul kavatsevad nad nüüd oma sportlaste õiguste eest võidelda ning pöörduda kohtusse. „Tahame vältida Venemaa sportlaste alandamist ja tagada nende turvalisuse. Seetõttu ei osale me sel hooajal enam MK-etappidel ning ka IBU karikavõistlustel,” lisati oma teadaandes.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video