Sport

VIDEO | Baskonia sai Euroliigas tähtsa võidu, elu mängu teinud Kotsar püstitas mitu rekordit

Kotsar näitas koduväljakul suurepärast mängu ning tegi 30 minutiga kaksikduubli. Eestlase arvele kogunes üleplatsimehena 23 punkti (kahesed 9/11, vabavisked 5/6), 10 lauapalli, kolm resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget ja kaks kulpi. Neist ühe vaheltlõike tegi Kotsar viimase mänguminuti alguses, enne seda oli tema korv viinud hispaanlased ette 87:81. Kotsari väljakul oldud minutite jooksul jäi Baskonia 18 punktiga plussi.

23 punktiga püstitas Kotsar Euroliigas isikliku skoorirekordi, lühikese karjääri parim on ka efektiivsusnäitaja (PIR) 40. Temast sai viies mängija, kes sel hooajal Euroliiga mängus selle näitajaga 40 piiri ületanud. Kotsari varasem punktide tippmark oli 21 ja PIR 31, mõlemad tulid hooaja avamängus Valencia vastu. Lisaks polnud ta enne teisipäeva Euroliigas kirja saanud kaksikduublit.

Praeguse seisuga ootaks Kotsarit ees Euroliiga 31. vooru kõige väärtuslikuma mängija tiitel, mida ta jagaks Ateena Panathinaikose tsentri Georgios Papagiannisega, kes kogus teisipäevases võidumängus Müncheni Bayerni üle samuti efektiivsusnäitajaks 40.

Koos Kotsari ja Papagiannisega on sel hooajal Euroliigas ühes mängus efektiivsusnäitajaks vähemalt 40 saanud vaid kolm mängijat. Sasha Vezenkov (Pirause Olympiacos) on seda teinud kahel korral (PIR vastavalt 43 ja 40), Lorenzo Brown (Tel Avivi Maccabi, 43) ja Bonzie Colson (Tel Avivi Maccabi, 41).

Darius Thompson panustas võitu 21 punkti ja 11 resultatiivset söötu, tema efektiivsusnäitaja oli 38. Raieste viie mänguminutiga ühtegi pealeviset ei teinud ja võttis ühe lauapalli.

Baskonia – ALBA tipphetked:

Baskonial on nüüd tabelis 16 võitu ja 15 kaotust, mis annab kaheksanda koha. Nende lähim ohustaja Kaunase Žalgiris (15-15) võõrustab homme AS Monacot. Alba (9-22) jätkab eelviimasena.

Teistes tänastes mängudes alistas Istanbuli Anadolu Efes 89:69 Milano Olimpia, Tel Avivi Maccabi 111:80 Bologna Virtuse, Ateena Panathinaikos 86:76 Müncheni Bayerni ja Barcelona 89:80 Belgradi Partizani.

Baskonial jääb veel põhiturniiril mängida kodus Fenerbahce ja Asveliga ning võõrsil Olympiakosega.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video