Uudised

Alates tänasest Terviseamet koroonaga nakatunutele enam ei helista

Nakatumine Eestis on jätkuvalt ulatuslik ning Terviseamet on üle vaadanud oma tegevused, mis puudutavad nakatunute ja nende lähikontaktsete kaardistamist ning nõustamist. Alates märtsist saadab Terviseamet positiivse testitulemuse saanud inimestele üksnes SMS-i ning nakatunutele enam ei helista. Viimase kahe aasta jooksul on inimeste teadlikkus COVID-19 haigestumise ja lähikontakti korral käitumiseks juba väga head ning personaalne nõustamine ei ole paljudel juhtudel vajalik.

Kõnekeskuse tegevuse lõpetamine ei mõjuta oluliselt haigestumistest ülevaate hoidmist, sest peamine info, mida helistamisega korjati, puudutas nakatumispaiku. Kuivõrd aga nakatumispaikade osakaal ei ole ajas märgatavalt muutunud, siis on selle info lisandväärtus tagasihoidlik, leidis amet.

Terviseamet Eesti inimeste jaoks ei kao ja küsimuste korral jääb endiselt kättesaadavaks. Üldisemate küsimustega võib alati pöörduda riigi infotelefoni 1247 poole ning tervisemuredega tuleb ühendust võtta oma perearsti või perearsti nõuandetelefoniga 1220. Kodused ravijuhendid on leitavad Eesti Perearstide Seltsi kodulehelt www.perearstiselts.ee.

Terviseamet jätkab tavapärase epidemioloogilise uuringuga ning info nakatumiste ja haiglaravi osas jääb endiselt avalikkuse jaoks alles.

Terviseamet muudab ka COVID-19 leviku tõkestamiseks loodud piiriületaja ankeedi täitmise põhimõtteid. Seni oli ankeedi täitmine kohustuslik kolmandatest riikidest ja „punastest“ Schengeni riikidest saabujatele, kellele rakendub eneseisolatsiooni kohustus. Alates 1. märtsist on ankeedi täitmine vabatahtlik.

Muutunud julgeolekuolukorra tõttu kujundab Terviseamet ümber senised infojagamise põhimõtted ning viimane regulaarne Terviseameti pressikonverents toimub homme, 2. märtsil. Edaspidi korraldatakse pressikonverentse vastavalt vajadusele ning epidemioloogilise olukorra kohta saab detailsema info kolmapäeviti ilmuvast epiidülevaatest. Kõigile meediaväljannetele on kolmapäeviti tagatud intervjuu võimalus Terviseameti peamajas Tallinnas Paldiski mnt 81. Igahommikust COVID-19 pressiteadet muudatused ei puuduta.


Kommenteeri

Loe kommentaare (8)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video