Uudised

ANNETAMISE VÕIMALUSED | Vaata, kuidas sina saad Ukrainat toetada

Ukraina kultuurikeskuse esindaja Bogdan Ljutjuk ütles Delfile, et praeguse seisuga on sisuliselt kahe päevaga kogutud 81 000 eurot. Enne sõja puhkemist oli neile umbes 1000 eurot annetatud, kuid lõviosa kogutud rahast on laekunud viimaste päevade jooksul. Peamiselt on annetusi teinud eraisikud, kuid on ka firmasid, kes on kandnud 3000-5000 eurot. “Hästi palju erinevaid abipakkumisi ja toetusi tuleb,” tõdes Ljutjuk, et Eesti inimesed on altid Ukrainat aitama.

Kogutud raha saadetakse otse Ukrainasse vabatahtlikele, kes on rindel. Nad saavad ise otsustada, milleks raha kasutavad vastavalt sellele, mida parasjagu kõige enam vajavad, olgu selleks kütus, toit, pagulaste transport või midagi muud.

“See on väga hea, et me saame raha koguda,” nentis Ljutjuk, et raha ongi kõige mõjusam abivahend, sest näiteks hügieenitarvete jt asjade puhul tekib küsimus, kuidas neid võimalikult kiiresti Ukrainasse transportida. Raha eest saavad aga vabatahtlikud Ukrainas enda äranägemise järgi otsustada, millisest parasjagu kõige rohkem kasu on.

Ukraina kultuurikeskus on valmis panustama ka siis, kui sõjapõgenikud Eestisse peaksid jõudma. Ljutjuk usub, et see aeg ei ole kaugel. “Poola piir on täis, iga hetk hakkavad inimesed Eestisse ka laekuma,” sõnas ta, et sel hetkel on kõige suuremad abistajad ministeeriumid, seejärel organisatsioonid nagu nemad ja ka vabatahtlikud.

Ljutjuk on pidevalt ühenduses vabatahtlike, eraisikute ja ettevõtetega, kes on Ukrainas. “Ukrainlased ise on hästi tublid, neil on suur annetusfond, sinna annetatakse ka rekordiliselt,” kiidab ta. Lisaks rahalistele annetustele on abi olnud ka toetavatest sõnumitest ja kirjadest. “Ukrainlased võitlevad ja kindlasti võidame, aga on raske ja peame aitama.”

Ukraina kultuurikeskus on 2014. aastast toetanud Ukraina sisepagulasi ja rindelähedastes asulates kannatada saanud inimesi. Aidatud on inimesi, kes on vajanud meditsiinilist abi, eelkõige seoses korduvate operatsioonide ja rehabilitatsiooniga. Viimastel aastatel on organisatsioon toetanud koole ja lasteasutusi, tehes näiteks remonti, sisustanud arvutiklasse ning jaganud maske ja desinfitseerimisvahendeid. Ukraina Kultuurikeskuse tööd Ukrainas on toetanud välisministeerium ja eraannetajad.

Eesti Punane Rist. Nemad on kohal ka homsel suurel meeleavaldusel Tallinna Vabaduse väljakul. Esemete annetusi (kõikvõimalikud hügieenitarbed) saab viia Punase Risti heategevuslikku kauplusesse Punane Ristik aadressil Kadaka tee 54. Samuti saab teha ülekande nende kodulehe kaudu. Lisainfo: https://redcross.ee/anneta/ukraina/

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video