Uudised

DELFI BRÜSSELIS | Poola ja Ungari vastuseisu tõttu jäi immigratsiooniteemaline punkt euroliidu liidrite ühisavaldusest välja

Itaalia peaminister Giorgia Meloni ning tema Poola ja Ungari ametivennad Viktor Orbán ja Mateusz Morawiecki esindavad üsna sarnast maailmavaadet. Ise nimetaksid nad ennast rahvuskonservatiivideks, oponendid kutsuvad neid marurahvuslasteks või kasutavad veel kangemaid termineid. Samamoodi näevad nad üldiselt ka immigratsiooniteemat, vähemalt mis puudutab rännet väljastpoolt Euroopa kultuuriruumi.

Ränne oli Brüsselis kuum teema ainuüksi hiljuti Kreekas toimunud laevaõnnetuse pärast, kus hukkus vähemalt 82 inimest. Itaalia jaoks on tegemist tuttava murega – selliseid laevu seilab Põhja-Aafrikast nende rannikule pidevalt, kandes pardal sadu ja sadu Euroopas elada soovijaid. Riik tahab, et Euroopa Liit tuleks migratsiooni tõrjumisel jõulisemalt appi.

Euroopa ülemkogul tekkis aga olukord, kus Itaaliale olulise rändeküsimuse võttis Euroopa Liidu riigijuhtide ühisavaldusest välja just muidu Itaaliaga samameelse Poola ja Ungari vastuseis.


Kommenteeri

Loe kommentaare (135)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video