Uudised

Kaja Kallas NATO tippkohtumisel: Ukraina vajab kiiresti meie abi

„Venemaa rünnak Ukraina vastu on rünnak demokraatia vastu. Ukraina vajab täna maksimaalset poliitilist, majanduslikku ja sõjalist tuge, samuti humanitaarabi,“ ütles peaminister Kaja Kallas, kes kutsus täna video vahendusel toimunud alliansi riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumisel NATO liitlasi leidma võimalusi, kuidas toimetada kõik vajalik Ukrainasse olukorras, kus Ukraina tugevusest sõltub Euroopa stabiilsus.

Kohtumisel nenditi, et Venemaa agressioon Ukraina vastu on tõsiseim oht euroatlantilisele julgeolekule viimasel kümnendil. Venemaa on rikkunud rahvusvahelist õigust ja astunud kõrvale diplomaatilise lahenduse otsimisest.

„Samuti tähendab Venemaa sõjaline rünnak Ukraina vastu, et peame kiiresti ja pikaajaliselt tugevdama NATO heidutus- ja kaitsehoiakut idatiival, sealhulgas Eestis,“ ütles Kallas.

Eesti peaminister rõhutas NATO liitlastele, et Venemaa tuleb poliitiliselt isoleerida ja demokraatlik maailm peab olema valmis jätkama Putini mõjutamist sanktsioonide kaudu. „Peame tagama, et kokkulepitud laiaulatuslikud sanktsioonid rakendatakse kiiresti. Samuti peame olema valmis sanktsioone veelgi laiendama.”

Eesti jätkab Ukrainale täiendava sõjalise ja humanitaarabi andmist. Lisaks varasemale abile otsustati täna toetada Ukrainat täiendavate Javelin tankitõrje raketisüsteemi rakettidega, meditsiinitarvikute, kuivtoidupakkide ja isikukaitsevahendite, sealhulgas kiivritega.


Kommenteeri

Loe kommentaare (47)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video