Uudised

Kaja Kallas: on lootust, et sel või järgmisel nädalal kaob Eestis koroonapassi nõue ja kella 23 piirang

“Veel viimaste kehtivate kontrollimeetmete eesmärk on olnud tagada Eesti haiglate töö – et ravi saaksid nii rasked koroonapatsiendid kui ka kõik teised Eestimaa inimesed, kes vajavad plaanilist või erakorralist ravi. Haiglate töö tagamiseks oli vajalik, et sümptomaatilise COVIDiga ei jõuaks haiglasse rohkem kui 25 inimest päevas. Kui see number on väiksem, saame needki kontrollimeetmed lõpetada,” märkis peaminister.

“Tipphetkel jõudis raske COVIDiga haiglatesse sel aastal 46 inimest päevas, mullu novembris 51, tänase seisuga keskmiselt 31. On lootust, et veel sel nädalal või järgmise nädala jooksul jõuab uute abivajajate arv keskmiselt alla 25 inimeseni päevas.”

Ta selgitas, et seejärel alates järgnevast päevast teeb valitsus järgnevad sammud:

* Loobume Eestis COVID-tõendi nõudest – kõik inimesed saavad vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendita käia kultuuri- ja meelelahutusüritustel, toitlustusasutustes ja mujal.
* Kaotame meelelahutusasutustes ja mujal kehtiva kella 23 sulgemisaja piirangu.

“Jääb vaid kohustus kanda avalikes kohtades enda ja teiste kaitseks maski,” lisas ta.

Kallas paneb kõigile südamele, et ka edaspidi on oluline käituda ettevaatlikult. “Omikrontüvi on jätkuvalt väga nakkav ning see ei ole lihtne haigus. Meie haiglates on raske COVIDiga praegugi ravil ligi 300 inimest. Abi on vaktsineerimisest.”

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video