Uudised

Keskpank kutsub üles Ukraina vägedele annetama

Ukraina keskpank edastab, et kontole saab annetusi teha erinevates valuutades, näiteks dollarites, eurodes ning naeltes. Toetuskonto number on DE05504000005040040066. Saajaks on National Bank of Ukraine.

Keskpank vahendab, et otsus sündis pärast seda, kui Ukraina valitsus kehtestas kogu Ukrainas sõjaseisukorra vastuseks Venemaa relvastatudagressioonile ning uuele ohule Ukraina iseseisvusele ja territoriaalsele terviklikkusele.

Annetusi Ukraina tarbeks saab teha ka teiste organisatsioonide kaudu. Näiteks oli reede õhtuks Ukraina kultuurikeskus kogunud 81 000 eurot, mis saadetakse keskuse esindaja Bogdan Ljutjuki rindel olevatele vabatahtlikele.

“See on väga hea, et me saame raha koguda,” nentis Ljutjuk. Tema sõnul ongi raha kõige mõjusam abivahend, sest näiteks hügieenitarvete jt asjade puhul tekib küsimus, kuidas neid võimalikult kiiresti Ukrainasse transportida. Raha eest saavad vabatahtlikud Ukrainas enda äranägemise järgi otsustada, millisest parasjagu kõige rohkem kasu on.

Annetusi kogub lisaks veel Punane Rist. Näiteks šampoone, hügieenisidemeid, mähkmeid, tekke, patju, voodipesu ja muud saab annetada näiteks täna kell 15.00 Tallinnas Vabaduse platsil algaval sõja vastasel protestil.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video