Uudised

KÕNE UKRAINASSE | Marina Sumõ linnast: „Inimesed on külmas, vett ja elektrit pole”

Kuna eile õhtul hävitasid venelased Sumõ linna elektrijaama, pole elanikel enam voolu ja katkenud on ka veevarustus. Linn on ümber piiratud venelaste poolt, mistõttu pole praegu ka kiiret abi loota.

„Osa linnast on siiani elektrita, osadel veel on,” selgitas Sumõ kortermajas elav Marina Tištšenko täna hommikul. „Samuti ei ole meil vett, Inimesed on meeleheitel,” lisas naine 260 000 inimesega linnast.

Kas majad on juba külmad? „Jah, neil, kellel kütet enam ei ole, on juba külm,” kinnitas Marina. „Raske on neid kätte saada, sest nende telefonidel on akud tühjaks saamas, nii et nad üritavad kokku hoida seda aku taset, mis neil veel on, et jälgida hoiatusi ja kontakteeruda oma perekondadega.”

Kohalikud võimud üritavad teha kõik, mis nende võimuses, et elanikud elektri tagasi saaksid. „Meie kohalikud võimud küsivad rohelist koridori inimeste evakueerimiseks, aga seda ei anta. Ma saan aru, see peab olema kooskõlas Venemaaga, aga nad ei taha milleski kokku leppida,” ütleb Marina.

Kuna Sumõ on ümber piiratud, ei saa sinna viia ka toitu ja ravimeid, mis on juba otsakorral. Linna ähvardab humanitaarkatastroof.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video