Uudised

Paljud eestlased on Ukrainast põgenenud, kuid 23 inimest otsustas sinna jääda

Ministeeriumile teada andnud kodanikest on hetkel veel Ukrainas 61. Nendest 23 on teatanud, et jäävad hetkel riiki. Ukrainas viibivad ka mitmed Eesti ajakirjanikud. 38 inimest soovib riigist lahkuda. Paljud nendest on juba rongidega teel Ukraina läänepiiri suunas ja 4 inimest andsid meile teada, et lähevad Lvivist lahkuva õhtuse bussi peale. Ukrainast üle piiri naaberriikidesse saanute arv suureneb iga päevaga.

Välisministeerium teavitab inimesi operatiivselt erinevatest lahkumisvõimalustest nii tekstisõnumi, e-posti kui ka telefoni teel. Ministeerium palub, et kõik Eesti kodanikud, kes on Ukrainas ja soovivad lahkuda, annaksid võimaluse korral sellest ministeeriumile teada ja jälgiksid pidevalt oma e-kirju ja kõnesid. Olukord on ebakindel ja lahkumisvõimalused tekivad ja muutuvad väga kiirelt, mistõttu ei ole võimalik infot pikalt ette anda.

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palutakse riigist lahkuda esimesel võimalusel ja tagasi pöörduda Eestisse. Venemaa sõjalisest tegevusest tulenevalt soovitab ministeerium Ukrainasse reisimist täielikult vältida. “Kui olete sõjaolukorras sellegipoolest otsustanud Ukrainasse sõita, siis pidage silmas, et välisministeeriumi abistamisvõimalused on piiratud,” toonitab ministeerium.

Ukrainas viibivatel Eesti kodanikel palutakse oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel või helistada +372 5301 9999. “Palume mitte jääda ootama evakuatsiooni, praegusel hetkel on vajalik Eesti kodanikel iseseisvalt riigist lahkuda,” märgitakse. Õhuruum on suletud ja kasutada tuleb maismaatransporti suunaga lääne poole. Piiriületuseks soovitatakse kasutada Euroopa Liidu liikmesriike.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video