Uudised

Parempoolsed otsustavad ühenduse üldkogul, kas jätkata iseseisva poliitilise ühendusena

Parempoolsete aseesimehe Birgit Remikülli sõnul on formaalselt Parempoolsed endiselt Isamaa erakonnas esindatud, kuigi Seedri juhitav eestseisus liikumise juhid välja viskas. “Juhatus kutsub kokku üldkogu ja teeb ettepaneku otsustada ühenduse jätkamine iseseisvalt ja erakonnas tegevus lõpetada.”

“Meil on palju toetajaid ja mõttekaaslasi ning meie liikmetel palju ideid ja plaane. Arutame neid koos ja teeme otsused ühiselt,” lisas ta.

Parempoolsed poliitikast ei lahku. “Parempoolsed jäävad kandma ja poliitikas esindama isamaalisi väärtusi nagu demokraatia, õigusriigi ja sõnavabaduse eest seismine ning eestimeelsus. Kõik, kes soovivad meiega kaasa mõelda, on teretulnud ühendust võtma,” lisas Remiküll.

Esmaste otsuste tegemiseks koguneb Parempoolsete üldkogu vastavalt põhikirjale 23. märtsil.

Isamaa eestseisuse otsusega visati teisipäeva õhtul erakonnast välja Lavly Perling, Siim Kiisler, Kristjan Vanaselja ja Tõnis Kons.
„See, mida ma täna nägin ja tajusin, oli nagu lakmuspaber. Seal (eestseisuses – toim) oli palju inimesi, kes ei tohiks olla Eesti riigi juhtimise juures. Demokraatia on nende maailmapildist puudu,” ütles Lavly Perling. „Ma jään Eesti poliitikasse, me kõik jääme Eesti poliitikasse ning ma seisan isamaaliste väärtuste eest edasi. See, mis meie telefonides ja kirjakastides juba praegu toimub, näitab, et meid on palju ja me läheme koos edasi,” lisas Perling.

Kui Perling kuulus Isamaasse veidi enam kui aasta, siis Siim Kiisler, Kristjan Vanaselja ja Tõnis Kons olid staažikad erakondlased. Kiisler juba aastast 1989 läbi Kristlik-Demokraatliku Liidu ning Kons aastast 1993. Isamaa juhtkond oli kiire – tänase kuupäevaga on nelik juba ka e-äriregistrist Isamaa liikmeskonnast välja arvatud.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul langetas eestseisus otsuse parempoolsete liikmeühenduse mõnede liikmete järjepideva erakonna kahjustamise osas. „Ühe erakonna sees ei saa olla kahte erakonda. Järjepidev erakonna poliitika avalik ründamine ja avalik vastandumine on erakonda kahjustanud. Eestseisus arutas olukorda pikalt ja põhjalikult ning leidis, et senisel kujul jätkata ei ole enam võimalik,” ütles Seeder.


Kommenteeri

Loe kommentaare (64)

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video